Çözüldü Xeon W-2175 sistem macOS sürüm önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mesasa

Decapat
Yeni aldığım sistemime macOS kurmak istiyorum. Acaba hangi sürümü kurmalıyım?
  • Processor (CPU) Intel® Xeon® W-2175 14-Core (2.5GHz, 4.3GHz Turbo, 19M Cache)
  • Motherboard ASUS® WS C422 PRO/SE (DDR4 RDIMM, 6Gb/s, CrossFireX/SLI)
  • Memory (RAM) 128GB Kingston DDR4 2666MHz ECC Registered (4 x 32GB)
  • Graphics Card 12GB NVIDIA TITAN Xp STAR WARS JEDI ORDER - HDMI, 3x DP GeForce - GTX VR Ready!

• M.2 SSD Drive 1TB SAMSUNG 970 EVO M.2, PCIe NVMe (up to 3400MB/R, 2500MB/W)
  • Hard Disk 500GB Samsung 860 2.5" EVO SSD, SATA 6Gb/s (upto 550MB/sR | 520MB/sW)
  • Hard Disk 2TB SEAGATE BARRACUDA PRO 3.5", 7200 RPM 128MB CACHE

• Sound Card ONBOARD 8 CHANNEL (7.1) HIGH DEF AUDIO (AS STANDARD)
  • Wireless/Wired Networking 2 x 10/100/1000 GIGABIT LAN PORTS (Wi-Fi NOT INCLUDED)

• Power Supply CORSAIR 1000W RMx SERIESTM MODULAR 80 PLUS® GOLD, ULTRA QUIE
  • Processor Cooling Corsair H80i V2 Hydro Cooler w/ PCS Liquid Series Ultra Quiet Fans

• USB Options 2 PORT (2 x TYPE A) USB 3.0 PCI-E CARD + STANDARD USB PORTS
  • Firewire 2 Port IEEE 1394a Firewire PCI-E Card (2 x 6 pin)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o ne sistem ya. 128 GB RAM nedir, biz 128 GB SSD kullanıyoruz :):):).Hocam bir sorum var; GTA 5 açıyor mu :D.
Şaka bir yana hocam sistemin maşallahı var. Tavsiyem en son sürümü kullanmanız.

Teşekkürler. İş istasyonu olarak grafik programlar çalıştırmak üzere İngilteredeki şirket tarafından alındı. Daha önce Windows dışında kurulum tecrübem olmadı, fakat bu şirket henüz IT çalışan almadığı için, iş başa düştü.
Böyle bir sisteme başarılı şekilde macOS kurabilirsem, bu forumda da paylaşmayı düşünüyorum.
İnternette okuduğum kadarıyla her bileşenin sürücülerini, son sürümde bulamayabilirmişim. Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.
Aslında iki tane workstation var. Diğerinde harddiskler farklı. Sistem yine M.2'ye aynı şekilde kurulacak ama SSD yerine Raid1 (Mirror) var.

Böyle extreme sistemlere kurulum çok kolay olmuyor. x299 sisteme bile kurmuşluğum var. Fakat annemden emdiğim süt burnumdan geldi...
Yapacak bir sey yok. Sistem alındi artık. Umariım tecrübelerinizle yardımcı olursunuz.
Muhtemelen trail version Windowsla beraber gelecek. İlk olarak 16 GB'lık bir USB'ye macOS dosyalarını atıp, başka bir USB'ye de boot edebilcek dosyalari atıp direk USB'den kurabilecegimi umuyordum? Ne kadar yanılıyorum ?
Tesekkurler.

Mimar falan mısınız ? Çünkü bu sistem ağır şekilde 3D görsel içerik renderları için gibi görünüyor. Hatta tam V-Ray sistemi, açıkçası bende merak ettim. Eğer ki bu sisteme macOS kurulumu yapabilecek baba yiğitleri bende bekliyorum. Her türlü sisteme kurulum yaptım fakat W-2175 sistem çok fantastik olur. Geri gelecek olursak en basitinden macOS Sierra dahi şuan fiziksel RAM olarak 96GB RAM'in üstüne çıkamaz.

Firma yol ve iaşemi karşılamak koşuluyla zaman ayırabilirim. High Sierra kurulabilir gibi...Uzaktan uğraşmak eziyet. Bizzat kasa başında müdahale edilmeli...

Firma yol ve iaşemi karşılamak koşuluyla zaman ayırabilirim. High Sierra kurulabilir gibi...Uzaktan uğraşmak eziyet. Bizzat kasa başında müdahale edilmeli...
Firmanın karşılayacağını düşünmüyorum. Onlar hazir workstationlardan almak istiyorlardı. Benim zorlamamla böye bir makına topladık. Fazladan para ayırmak istemezler.
uzgunum
Mimar falan mısınız ? Çünkü bu sistem ağır şekilde 3D görsel içerik renderları için gibi görünüyor. Hatta tam V-Ray sistemi, açıkçası bende merak ettim. Eğer ki bu sisteme macOS kurulumu yapabilecek baba yiğitleri bende bekliyorum. Her türlü sisteme kurulum yaptım fakat W-2175 sistem çok fantastik olur. Geri gelecek olursak en basitinden macOS Sierra dahi şuan fiziksel RAM olarak 96GB RAM'in üstüne çıkamaz.
Gözü korktu iyice, o zaman fazla geç olmadan Windows aldırsam mı ne yapsam ?
Evet 4K film isinde kullanilacak. VFX programlari calistiracak.
Böyle bir donanım Türkiye'de yoktur. Nasıl bir iş yapıyorsunuz? Merak ettim doğrusu...
5000 civarı tuttu. Workstation satan şirketler Turkiyede'de kuruyor olabilirler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı