Xeon X3430 sistemde anakart değişince PC açılmıyor

Daha fazla  
ASUS P7H55-M LX anakartımı P7H55-M Pro ile değiştirdim işlemci takılı değilken çalışıyor fanlar dönüyor ama işlemciyi taktığımda fanlar dönüyor hemen duruyor ve bunu sürekli tekrarlıyor.
Yardımcı olabilecek var mı?
Cooler Master 750W 80Plus.
Xeon X3430.
4x2 DDR3 RAM.

BIOS kaynaklı da olabilir. Anakartın BIOS sürümünü elinizde farklı bir işlemci varsa kontrol edin.

Öncelikle ankartın BIOS pilini sökerek sıfırlayın daha sonra tekrar deneyin. Yine aynı sorunu yaşarsanız anakartınızın BIOS'unu güncellemeniz gerekiyor. Bunun için bazı anakartlarda BIOS flashback özelliği ile PC açmadan güncellemek mümkün. Sizin anakartınızda bu özelliğin olup olmadığını kontrol edin var ise böyle güncelleyin yok ise başka bir işlemci ile güncellemeniz gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın işlemci beslemesindeki MOSFET de arızalı olabilir. Elektronikten anlayan biri görse anlar diye düşünüyorum.

İkinci el sitelere bakabilirsiniz.

Arkadaşlar güncellemek için i3 550 aldım ama gene aynı sorun var.

İşlemciyi çıkartıp yuva boşken çalıştırdığımda fanlar dönüyor ama işlemci taktığımda fanlar dönüp duruypr ve tekrarlıyor.

Elektrik girişini kesin BIOS pilini sökünüz. 1-2 dakika bekledikten sonra PC'yi tekrar açın BIOS fabrikaya ayarlarına gelmişmi kontrol ediniz.

Anakart 2. el ise anakarttan şüphelenin derim BIOS sıfırlama ile açılmazsa.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı