Xeon X3440 işlemci için anakart önerisi

BeyazEmre37

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayar toplamak istiyorum. Elimde Intel Xeon X3440 ve bunu 4GHz yapabilecek soğutucu var. RX570 ekran kartı almayı düşünüyorum. 16 GB RAM, 1 TB HDD, 240 GB SSD ve 650W PSU almayı düşünüyorum, bana anakart önerebilir misiniz? Türkiye satışı olursa iyi olur. DDR4 varsa DDR4 önerebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR4 yok o sokette. İnternette de 1156 pin anakart satışları kalktı. Sadece ikinci el ve Aliexpress'ten bulabilirsiniz.

Anakart olarak ASUS'un H55-P55 serisi, Gigabyte'ın H55-P55 serisini alabilirsiniz. Herhangi birisini bulsanız dahi işinizi görür.

Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayar toplamak istiyorum. Elimde Intel Xeon X3440 ve bunu 4GHz yapabilecek soğutucu var. RX570 ekran kartı almayı düşünüyorum. 16 GB RAM, 1 TB HDD, 240 GB SSD ve 650W PSU almayı düşünüyorum, bana anakart önerebilir misiniz? Türkiye satışı olursa iyi olur. DDR4 varsa DDR4 önerebilirseniz sevinirim.

X3440 yerine bütçeniz varsa X3470 alın hem 4c/8t bir işlemci ayrıca OC potansiyeli daha yüksek.

Xeon serisi zaten bir server işlemcisi ona maalesef ki kafanıza göre her anakartı takamazsınız kaldı ki işlemci zaten DDR4 desteklemiyor sadece DDR3 destekli.
Ddr3 de kabulumde bir sorum olucak ddr3 32 gb ram kapasiteli anakart varmı + ddr3 anakartlara ssd takiliyormu ?
DDR4 yok o sokette. İnternette de 1156 pin anakart satışları kalktı. Sadece ikinci el ve Aliexpress'ten bulabilirsiniz.

Anakart olarak ASUS'un H55-P55 serisi, Gigabyte'ın H55-P55 serisini alabilirsiniz. Herhangi birisini bulsanız dahi işinizi görür.
Ustam iyi güzel hoşta o dediğin anakarta baktım aliexpressde 900 tl 900 tl bi anakarta verecek bütçem yok 500 tl falan verebilirim

DDR3'de kabulumde bir sorum olacak DDR3 32 GB RAM kapasiteli anakart var mı + DDR3 anakartlara SSD takiliyor mu?

Ustam iyi güzel hoşta o dediğin anakarta baktım Aliexpress'de 900 TL 900 TL bir anakarta verecek bütçem yok 500 TL falan verebilirim

Maks desteği zaten 32 GB RAM kapasitesi, rahatlıkla SATA SSD takabilirsiniz. Ancak kolay bulamazsınız o anakartı dediğim gibi sunucu için tasarlanmış bir işlemicidir. Bende de X3460 işlemcili bir sunucum mevcut. Oradan biliyorum.

Geri
Yukarı