Xeon X3470'e geçiş sonrası görüntü gelmiyor

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba. Elimde Foxconn H55+L (sahte denilen) anakart var. i3 530 takılıydı, Xeon X3470 önerdi forumdaki arkadaşlar. Aldım, taktım ama ekrana görüntü gelmiyor. Ne yapmam lazım?

Ekran kartınız yoksa görüntü alamamanız normal. İçerisinde grafik biri yok o işlemcinin.
Hadi ya. Bunu bilmiyordum, kusura bakmayın. Bugün ekran kartı alacağım olmazsa eklerim buraya. Ama forumdaki mesajları okuduktan sonra hiç umudum yok...
İşlemcide oksitlenme olabilir. İşlemcinin altını ıslak mendille iyice temizleyip peçete ile kurulayın tekrar deneyin.
Teşekkür ederim. Arkadaşın dediği olmazsa bunu da denerim.

Hadi ya. Bunu bilmiyordum, kusura bakmayın. Bugün ekran kartı alacağım olmazsa eklerim buraya. Ama forumdaki mesajları okuduktan sonra hiç umudum yok...

Teşekkür ederim. Arkadaşın dediği olmazsa bunu da denerim.

Güney kutbu milattan önceydi, madem biliyordunuz ne diye konu açtınız? Ekran kartsız BIOS menüyü dahi göremessiniz. Bir de dalga geçiyor kendince.

Hocam, tam sistem nedir? Anakartın desteği olmayabilir. BIOS güncellemesi gerekebilir. Bazen modlu BIOS bile kullanmak gerekebilir.

Güney kutbu milattan önceydi, madem biliyordunuz ne diye konu açtınız? Ekran kartsız BIOS menüyü dahi göremessiniz. Bir de dalga geçiyor kendince.
Bilmiyordum yazmışım, Türkçenizin olduğuna emin misiniz? Sunucu için olan işlemcilerde grafik belleğinin olmadığını bilmiyordum. Bir önceki i3 530 işlemci ekran kartsız çalışıyordu.
Hocam, tam sistem nedir? Anakartın desteği olmayabilir. BIOS güncellemesi gerekebilir. Bazen modlu BIOS bile kullanmak gerekebilir.
Xeon x3470 işlemci, Foxconn H55+L anakart, 8 GB ddr3 ram, FSP 500w PSU. Eğer ekran kartı takssam da, bios güncellesem de, olmazsa x3470 için önereceğiniz anakart hangisi olurdu? 2. el alacağım.

Hocam, eski işlemci ile güncelleyin. Ekran kartı takıp deneyin. Çalışırsa zaten problem yok. Olmazsa böyle bir anakart alabilirsiniz. OC potansiyeli çok güzel.

Hocam, eski işlemci ile güncelleyin. Ekran kartı takıp deneyin. Çalışırsa zaten problem yok. Olmazsa böyle bir anakart alabilirsiniz. OC potansiyeli çok güzel.
Hocam sıkıntı kısmı benim anakartıma uygun bios bulamıyor olmam. Bulamadım hiç bir yerde.
Ayrıca verdiğiniz linkteki anakart çok pahalı. Bana daha uygunu lazım 200-250 arası.

Hocam, maalesef fiyatları böyle. Sıfırı olmadığı için böyle. Eli yüzü düzgün olanlar böyle. Esonic gibi kartları tavsiye etmem.

Geri
Yukarı