Xeon X5450 Overclock yapmalı mıyım?

furkan45454545

Femtopat
Arkadaslar anakartım Foxconn G41ME-K işlemcim Xeon X5450. ekran kartim GTX750 Ti STRIX OC güc kaynağım Casper Win 400 400 Watt. Sizce Dark Freezer X94 alıp overclock yapmalı mıyim yapacaksamda kac GHz'a overclock yapmalıyım? Islemcim stok soğutucuyla maximum 80 derece. Şimdiden teşekkürler.

Darboğaz yapıyor mu işlemcin? Hangi oyunları oynuyorsun? MSI Afterburner ile bakabilirsin değerlerine.

Arkadaslar anakartım Foxconn G41ME-K işlemcim Xeon X5450. ekran kartim GTX750 Ti STRIX OC güc kaynağım Casper Win 400 400 Watt. Sizce Dark Freezer X94 alıp overclock yapmalı mıyim yapacaksamda kac GHz'a overclock yapmalıyım? Islemcim stok soğutucuyla maximum 80 derece. Şimdiden teşekkürler.
Daha iyi bir soğutucu alacaksanız yapın, ama vereceğiniz paraya değmeyecek.

İşlemcinin TDP'si 120 watt zaten OC yaparsan soğutamazsın. Birde ekran kartın giriş seviyesi, FPS artma gibi durum olmayacağı için yapmanıza gerek yok.

Arkadaslar anakartım Foxconn G41ME-K işlemcim Xeon X5450. ekran kartim GTX750 Ti STRIX OC güc kaynağım Casper Win 400 400 Watt. Sizce Dark Freezer X94 alıp overclock yapmalı mıyim yapacaksam da kac GHz'a overclock yapmalıyım? Islemcim stok soğutucuyla maximum 80 derece. Şimdiden teşekkürler.

Ufak bir OC ile 3.2GHz yapsan bence iyi olur.

O ekran kartının kaldırabileceği düzeydeki GTA V ve PUBG oyunlarında stok hızlar bazı durumlarda kurtarmayabilir. Zamanında aynı kartın EVGA FTW OC'lu modelini 3.1 GHz OC'lu Q6600 ile kullanmama rağmen yerine göre işlemciye yüklenen senaryolarda darboğazla karşılaşmıştım, ama tabii bu noktada X5450'nin genel olarak base frekanslarda yeterli geleceğini düşünüyorum, OC için de daha sağlam bir PSU + soğutucu edinmekte fayda var diyeceğim ama bu sefer de elinizdeki anakartların VRM beslemesi ve MOSFET soğutması oldukça zayıf olan bir model olduğu için BIOS menüsünden bile hız aşırtma için girmeniz gereken bazı voltaj ayarlamalarını göremeyeceğiniz gibi anakartın göz boyamak için sitesine koyduğu ufak çaplı OC Utility gibi yazılımlarla ancak belki 0.1 veya 0.2 GHz hız aşırtabilirsiniz ki bu artışa da OC demek biraz komik kalıyor açıkçası. Bu seviyedeki 4 çekirdekli Quad & Xeon işlemcilerle ciddi manada OC yapmak için genelde P35-P45 çipset gerekiyor.

Son düzenleme:
Darboğaz yapıyor mu işlemcin? Hangi oyunları oynuyorsun? MSI Afterburner ile bakabilirsin değerlerine.

Rainbow oynuyorum bazen saniyelik takılmalar yapıyor işlemcim %100 kullanılırken ekran kartım %80 civarı kullanılıyor.
Daha iyi bir soğutucu alacaksanız yapın, ama vereceğiniz paraya değmeyecek.

Ya zaten Dark Freezer X94V iyi dediler 3.50 GHz yapsam kafi gelir gibi geliyor.
Hocam o işlemci, o ekran kartını besliyor olması lazım. Gerek yok diye düşünüyorum O.C işlemine şu an.

Rainbow oynuyorum bazen saniyelik takılmalr yaşıyorum. İşlemcim %100 kullanılırken ekran kartım %80 kullanılmakta. Zaten 3.50 GHz yapsam yeter gibi geliyor. Bir de Dark Freezer X94 almayı düşünüyorum.
Hocam o işlemci, o ekran kartını besliyor olması lazım. Gerek yok diye düşünüyorum O.C işlemine şu an.
Rainbow oynuyorum bazen saniyelik takılmalr yaşıyorum. İşlemcim %100 kullanılırken ekran kartım %80 kullanılmakta. Zaten 3.50 GHz yapsam yeter gibi geliyor. Bir de Dark Freezer X94 almayı düşünüyorum.
O işlemci o ekran kartını gayet rahat besler darboğaz olmaz.

Geri
Yukarı