Xeon X5450 Overclock yapmalı mıyım?

@Furkan4545, konu sahibine sorulmuştu aslında o soru, kendi sıkıntınız için sistem özelliklerinizi detaylı bir şekilde belirterek yeni bir konu açabilirsiniz. Ayrıca her %100 işlemci kullanımı + % 80 GPU kullanımı da darboğazı işaret etmez, oyununa ve ayarlarına göre değişir o durum. İşin içinde takılma da varsa bakılacak son bileşen CPU'dur genelde.

İşlemcinin TDP'si 120 watt zaten OC yaparsan soğutamazsın. Birde ekran kartın giriş seviyesi, FPS artma gibi durum olmayacağı için yapmanıza gerek yok.
Rainbow oynuyorum bazen saniyelik takılmalr yaşıyorum. İşlemcim %100 kullanılırken ekran kartım %80 kullanılmakta. Zaten 3.50 GHz yapsam yeter gibi geliyor. Bir de Dark Freezer X94 almayı düşünüyorum.
@Furkan4545, konu sahibine sorulmuştu aslında o soru, kendi sıkıntınız için sistem özelliklerinizi detaylı bir şekilde belirterek yeni bir konu açabilirsiniz. Ayrıca her %100 işlemci kullanımı + % 80 GPU kullanımı da darboğazı işaret etmez, oyununa ve ayarlarına göre değişir o durum. İşin içinde takılma da varsa bakılacak son bileşen CPU'dur genelde.

Benim o sağ olsun Technopat yanlış konu dedi anlamadığım bir şekilde.

RAM'im 4+1 ama oyunda RAM kullanımı Max 4600 MB görünüyor.

R6 Siege başlı başına zaten CPU sömüren bir oyundur, bu noktada siz X5450'ye GTX 560 veya RX 550 de taksanız o işlemci kullanımı her halükarda %95+ civarında olacaktır ki bu noktada sizi ilgilendiren kısım GPU kullanım oranı ve genel oyun deneyim performansınız.

Siz de zaten %80'lik bir ekran kartı kullanımı raporladığınızı belirtmişsiniz, bence bu OC işinden önce SS yoluyla oyun içi grafik ayarlarıyla beraber ana sistem bileşenlerinin kullanım değerlerini (sıcaklık ve çalışma frekanslarıyla beraber) bizlerle paylaşın. Belki birkaç ayarlamayla veya (2x4) 8 GB çift kanal bellek yükseltmesiyle sorununuz düzelecek. Bilemiyoruz, şu an net bir şey söylemek biraz güç ancak o 4 GB RAM; R6 için oldukça yetersiz bir bellek miktarı, bu noktada sıklıkla takılma yaşıyorsanız, sorunun başlıca nedenlerinden biri de bu kısımdır diyebiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı