Xeon X5450 R9 280X Darboğaz Sorunu

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Sistemimde bariz bir darboğaz mevcut. Bu durumu nasıl çözerim? Hız aşırtma yaparak 3.6 GHz hızında çıkabiliyorum fakat ısındığı için stok hızında tutmak zorunda kalıyorum.
CPU: Intel Xeon X5450 3.00 GHz
Anakart: Asus ROG Commando
Ekran kartı: Sapphire R9 280X Tri-X OC 3GB GDDR5 384-Bit
RAM: Kingston 6GB(2GBX2+1GBX2) DDR2 800 MHz CL6
PSU: Seasonic 700W 80+ Plus Bronze
HDD: Samsung HD155UI 1.5 TB

Şimdiden teşekkürler.
IMG_20200314_174645.jpg

Ben size bir kaç tavsiye sunayım, işlemcinizi overclock edebilirsiniz ama en az 4 bakır borulur güzel bi kule tipi soğutm alın yoksa işlemci cayır cayır yanabilir :) raminizi de en az 12 GB a çıkarın artık 6 veya 8 GB ram yetersiz oyunlarda.

Genelde hangi oyunları oynuyorsunuz ? Günümüz oyunlarının bir çoğuna 8 GB ram yetmiyor artık. Ve işlemcinizi stock intel fanlamı soğutuyosunuz ?
Kartı ilk kullanışım. Genelde SP oyunlar oynarım (COD serisi, Dirt Rally 2, AC Serisi). Stok fan evet. Bu resimde GTA V değerleri görünüyor.

Kartı ilk kullanışım. Genelde SP oyunlar oynarım (COD serisi, Dirt Rally 2, AC Serisi). Stok fan evet. Bu resimde GTA V değerleri görünüyor.
Oynadığınız oyunların geneli 8 gb dan fazla ram bile ister dediğim şeyleri uygulayabilirsiniz işlemciniz overclock için uygun güzel bi kule tipi soğutucu ile overclock yapıp ram yükselttiğinizde sorun kalmiyacaktır.

Oynadığınız oyunların geneli 8 gb dan fazla ram bile ister dediğim şeyleri uygulayabilirsiniz işlemciniz overclock için uygun güzel bi kule tipi soğutucu ile overclock yapıp ram yükselttiğinizde sorun kalmiyacaktır.
Tavsiye için teşekkürler. Herhangi bir drop yaşamadım şuan ana kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı