Xeon X5450 sisteme ekran kartı ve PSU önerisi

Cumbo garides

Decapat
  • ANAKART :Gıgabyte P43 ES3G (1.0rev)
  • HDD : 120 GB JD SSD
  • POWER: 380W
  • RAM : 7GB DDR2 800 MHz
  • EKRAN K : HD RADEON 6570 1GB 128bit
Elimde Xeon X5450 işlemci var. OC yapmayı düşünüyorum ve 6 bakır borulu CPU soğutucu alacağım. Bazı sorularım olacak ;

1. En aşağı kaç W PSU kurtarır?
  2. Bunu al gönül rahatlığıyla kullan diyebileceğiniz PSU var mı?
  3. Bu sisteme GT 420 ya da GT 710 düşünüyorum. 300 400 lira verdiğime değer mi yoksa eldeki ekran kartı yeterli mi?
  4. DDR2 bi anakarta DDR3 ekran kartları uyumlu olur mu, boğulma yaşanır mı?
  5. İşlemci uyumu içi internette dolanan BIOS modlama olayı nedir? BIOS'umu güncelledim işlemciye sadece stickırı taksam yeterli midir?

@MWarfare sen de yardım edersen çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En aşağı kaç W PSU kurtarır?
Şu anki yeterli gözüküyor.
Bu sisteme GT 420 ya da GT 710 düşünüyorum. 300 400 lira verdiğime değer mi yoksa eldeki ekran kartı yeterli mi?
1 lirasına dahi değmez. İkinci el GT 1030, GTX 750 Ti gibi kartlara yönelin.
DDR2 bi anakarta DDR3 ekran kartları uyumlu olur mu, boğulma yaşanır mı?
Anakartın RAM standardı ile ekran kartının VRAM'i aynı şeyler değil. Kullanılabilir.
İşlemci uyumu içi internette dolanan BIOS modlama olayı nedir? BIOS'umu güncelledim işlemciye sadece stickırı taksam yeterli midir?
Xeon işlemcilerin sağlıklı çalışabilmesi için modlanmış BIOS kurulması gerekiyor.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bugün stickerı taktım dit sesi geldikten sonra gıgabytenin bios ekranında takılı kalıyor 10 sn sonra kapanıyor sadece klavye fare fan ram ekran kartı işlemci ve hdd takılı sebebi ne olabilir ( anakartın bütün driverlerini yükledim )

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bugün stickerı taktım dit sesi geldikten sonra gıgabytenin bios ekranında takılı kalıyor 10 sn sonra kapanıyor sadece klavye fare fan ram ekran kartı işlemci ve hdd takılı sebebi ne olabilir ( anakartın bütün driverlerini yükledim )
bu ekranda takılıbkalıyor
1540306770712.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı