Xeon X5450 Valorant FPS çakılması

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, elimde işim haricinde oyun oynamak için kullandığım;
İşlemci: Xeon X5450 3.3GHz (O.C.)
Anakart: Gigabyte EP45-UD3LR
RAM: 2x2X2x2 8 GB Kingston 800MHz
Ekran Kartı: MSI Radeon R7 250 2 GB
SSD: Adata Su 650 120GB

Sistem mevcut. Daha öncesinde ağır FPS droplar almıyordum, gayet oynanabilir bir seviyedeydi fakat son 2 gündür sebebini bilmediğim bir şekilde FPS'lerim 80-90 civarlarındayken bir anda 10-15 civarlarına düşebiliyor. Arka planda yalnızca Discord açık oluyor. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim elimde 1050 Ti modeli var ve bende de FPS düşmesi giriyordu bütün ayarları en düşükte oynayıp V-Sync açarsan bu sorunların düzelme ihtimali olacaktır.

Oyun içerisindeyken ortalama 70-75 nadiren 80 derece civarlarında.

Biraz fazla gibi geldi bana, AIDA64 testine sokabilir misin acaba. Çünkü geçen gün aynısı X5460 sistemimde olmuştu, kule tipi soğutucumu tam oturmamışım oyunlarda frekans düşürüyordu size olanın aynısı oluyordu sonra oturtunca düzelmişti.
Benim elimde 1050 Ti modeli var ve bende de FPS düşmesi giriyordu bütün ayarları en düşükte oynayıp V-Sync açarsan bu sorunların düzelme ihtimali olacaktır.

Ama ne yazık ki Valorant gibi FPS oyunlarında, V-Sync gecikmeyi arttırdığından dolayı tercih etmiyorum.

En düşük ayarlarda oynuyorum, V-Sync ayarını deneyeceğim.
Biraz fazla gibi geldi bana, AIDA64 testine sokabilir misin acaba. Çünkü geçen gün aynısı X5460 sistemimde olmuştu, kule tipi soğutucumu tam oturmamışım oyunlarda frekans düşürüyordu size olanın aynısı oluyordu sonra oturtunca düzelmişti.

Ama ne yazık ki Valorant gibi FPS oyunlarında, V-Sync gecikmeyi arttırdığından dolayı tercih etmiyorum.
Şu an değil ama saat 21:00 mesai bitişimden sonra yapabilirim.

hocam yaşadığınız sorun işlemci yüzünden valorant tamamen işlemci odaklı bir oyun ekran kartının önemi yok sayılcak derecede az
X5450 her ne kadar eski de olsa hiçe sayılacak bir işlemci de değil diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı