Xeon X5460 için overclock şansı yüksek olan anakart önerisi

furk4n_oztrk.61

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Xeon X5460 var buna anakart arıyorum overclock şansı yüksek olup DDR3 anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bir de 5460'a overclock yapsan elimde 300W PSU var yeterli olur mu? Teşekkürler.

Arkadaşlar elimde Xeon X5460 var buna anakart arıyorum overclock şansı yüksek olup DDR3 anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bir de 5460'a overclock yapsan elimde 300W PSU var yeterli olur mu? Teşekkürler.
Ekran kartı da varsa OC ile birlikte yeterli gelmeyebilir. 12V kanalına bakmak gerekir. Ek olarak DDR3 dediğiniz için Combo anakartlara veya direkt DDR3 anakartlara bakmamız gerekir. Örnek olarak P5QC, EP45C DS3R, "http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-ep45t-ud3lr_10#sp" - "GA-EP45T-DS3 (rev. 1.0) Specification | Motherboard - GIGABYTE Global" özellikle bu anakartları tavsiye ederim, 16GB DDR3 RAM desteği de sunmakta.

Ekran kartı da varsa OC ile birlikte yeterli gelmeyebilir. 12v kanalına bakmak gerekir. Ek olarak DDR3 dediğiniz için combo anakartlara veya direkt DDR3 anakartlara bakmamız gerekir. Örnek olarak p5qc, EP45C DS3r, "http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-ep45t-ud3lr_10#sp" - "GA-EP45T-DS3 (rev. 1.0) Specification | Motherboard - GIGABYTE Global" özellikle bu anakartları tavsiye ederim, 16 GB DDR3 RAM desteği de sunmakta.

MSI G41M-P33 combo var hocam elinde ama 1 2 tane PIN'i yamuk takıyorum görüntü vermiyor bazen görüntü veriyor oda anakart yazılarında takılı kalıyor PIN'i yamuk olduğu icin midir sence.

MSI G41M-P33 combo var hocam elinde ama 1 2 tane PIN'i yamuk takıyorum görüntü vermiyor bazen görüntü veriyor oda anakart yazılarında takılı kalıyor PIN'i yamuk olduğu icin midir sence.

Bende de PIN'i yamuk bir MSI anakart vardı, çengelli iğne ile düzeltmeye çalışıyordum. O da ara ara görüntü veriyordu ara ara görüntü vermiyordu. Dediğim anakartlara, özellikle linkini verdiğim iki anakarta bakabilirsiniz.

Bende de PIN'i yamuk bir MSI anakart vardı, çengelli iğne ile düzeltmeye çalışıyordum. O da ara ara görüntü veriyordu ara ara görüntü vermiyordu. Dediğim anakartlara, özellikle linkini verdiğim iki anakarta bakabilirsiniz.

Bunların sıfırları yok ikinci elide zor bulunur diye düşünüyorum inşallah bulurum.

Hocam zaten LGA775'in hiçbir parçası sıfır satılmıyor, sizin sistem de LGA775 platform olduğu için ikinci elden sağlam bir şeyler bulmanız lazım, bu anakartlara da 400 - 450TL'den fazla vermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı