Xeon X5460 ve RX 470 darboğaz yapar mı?

aziz bugra ergun

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Abilerim, ablalarım; ben bir RX 470 almayı dusunuyorum da 8 GB RAM'ım de var ama tek sorun su ıslemcı Xeon X5460. Sizce bu ıslemcıyle ekran kartı darbogaz yasar mı? Yasarsa kac FPS alırım Ultra ayarlarda? Bu sistemin PUBG'de 65 FPS ustu verdıgı dogru mudur? Sımdıden teşekkurler.

Islemcıye overclock ceksem kaca kadar cekebılırım? İkıncı el 150 cıvarlarında buna rahatlıkla overclock cekebılecegım sıvı veya pasıf sogutucu var mıdır ama 75-80 sıcaklıgı gecmemesını ıstıyorum ya da hangısı uygunsa? Saygılar.

Buna rahatca overclock cekebılecegım bır anakart önerir mısınız? DDR3 olsa ve 16 GB RAM kaldırsa yeter anakart. Butcem ıse 2. el Letgo'dan veya AlıExpress'ten 150 lıraya alabılırım. 150-200 cıvarı dıyelım.

Son düzenleme:
Merhabalar.

Abilerim, ablalarım; ben bir RX 470 almayı dusunuyorum da 8 GB RAM'ım de var ama tek sorun su ıslemcı Xeon X5460. Sizce bu ıslemcıyle ekran kartı darbogaz yasar mı? Yasarsa kac FPS alırım Ultra ayarlarda? Bu sistemin PUBG'de 65 FPS ustu verdıgı dogru mudur? Sımdıden teşekkurler.
Overclock da yapıyor iseniz darboğaz olmaz.

%69 darboğaz yapacağını söylüyor ne kadar doğrudur bilemem ama overclock şart.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-27_004934.png
    resim_2020-11-27_004934.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 48
Simdi bakın bu parcalar ile idareten giderseniz hani APU toplasaniz diyecegim ama imkaniniz var mi bilemiyorum?
Neden boyle dedim derseniz hadi kartı aldiniz diyelim ariza vs olur. Hadi olmadi islemci ısınacak yeni sogutucu lazim. Hadi aldiniz diyeyim hava akışı kötü fan vs lazım. Kosaca bir ton sıkıntı getiriyor.

Geri
Yukarı