Xeon X5460 vs Xeon E5450

FURİOUSS

Centipat
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar toplayacağım. Onceden işlemcimi Xeon X5460 olarak kesınlestırmıstım, stok sogutucu da alacağım. Anakart Foxconn G41mxe. Anakart modlu alacağım zaten. Bazı tartısma forumlarında nedense cogu kısı Xeon X5460'ı kotuluyor ve onun yerıne E5450 alın dıyorlar. Kafam su anda ıslemcı konusunda cok karısık. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar toplayacağım. Onceden işlemcimi Xeon X5460 olarak kesınlestırmıstım, stok sogutucu da alacağım. Anakart Foxconn G41mxe. Anakart modlu alacağım zaten. Bazı tartısma forumlarında nedense cogu kısı Xeon X5460'ı kotuluyor ve onun yerıne E5450 alın dıyorlar. Kafam su anda ıslemcı konusunda cok karısık. Yardımcı olur musunuz?

Foxconn anakartlar için Bios mod önermem.

E5450 al X5460 Çok güç tüketiyor. Performans farkıda fazla değil.

E5450 al bence X5460 çok fazla güç tüketiyor bir de overclock yapınca katlanıyor aralarında çok az bir fark var. Farklı bir anakart alın Foxconn kötü soğutucu alın kule tipi uygunundan stok soğutucu tutmaz Xeon işlemcileri.
X5460 sadece çok fazla güç tüketiyor diye kötüleniyor bence overclock imkanı E5450 işlemciye göre çok daha fazla benim düşüncem.

Geri
Yukarı