Çözüldü Xerox WorkCentre 6505n sürekli kağıt sıkıştırıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkCL

Hectopat
Uzun bir süredir bu yazıcıyı kullanıyorum bir gün bir kitabın sayfalarını yazdırdım o andan itibaren yazıcıda kağıt sıkışmaları meydana gelmeye başladı ve giderek daha fazla kağıt sıkışmaları meydana gelmeye başladı. Şu an her kağıtta veya her 2 kağıttan birinde kağıt sıkışıyor ve ben de yazıcıyı açıp içinden kağıdı almak durumunda kalıyorum. Lütfen bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi? Çıkartmam gereken şeyler var.

Çözüm
Çünkü üstteki parça makinenin fırını ve kağıt orada kalmış. Muhtemelen merdane ya da tırnakları hasarlıdır. Pick up roller yani patenlerde bir sorun olduğunu düşünmüyorum fakat fırın hasar almışsa muhtemelen patenler de aşınmıştır. Yine de dediğim gibi teknik servis sorunu daha detaylıca inceleyecektir. Sizden ricam bir teknik servise verip sorunun kaynağını sormanız, bakalım dediğime gelecek mi? :)

Dosya Ekleri

• 20211204_194623.jpg
    20211204_194623.jpg
    125,2 KB · Görüntüleme: 61
  • 20211204_194830.jpg
    20211204_194830.jpg
    100,4 KB · Görüntüleme: 57
Çünkü üstteki parça makinenin fırını ve kağıt orada kalmış. Muhtemelen merdane ya da tırnakları hasarlıdır. Pick up roller yani patenlerde bir sorun olduğunu düşünmüyorum fakat fırın hasar almışsa muhtemelen patenler de aşınmıştır. Yine de dediğim gibi teknik servis sorunu daha detaylıca inceleyecektir. Sizden ricam bir teknik servise verip sorunun kaynağını sormanız, bakalım dediğime gelecek mi? :)

Çözüm

Tamamdır, yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı