Çözüldü XFCE panel Wi-Fi simgesi ekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Cmst zaten kurulu Artix'de, connman-gtk ayarlarına gir ve başlangıçta çalışmasını iptal et. Sonra Oturum ve Başlangıca aşağıdaki komutu ekle. Sonra oturumu kapat ve aç. Çekmecedeki simgeye sağ tıklarsan, içerik menüsüne ulaşırsın.

Kod:
cmst --use-xfce -m

nm-applet'i Oturum ve Başlangıçtan pasifleştireceksin.
Paylaştığın arayüz Connman'a ait, Artix Openrc initi ile geldiği için bunu tercih etmiştir. Sistem çekmecesindeki simgesine sağ tıkladığında sana nm-applet'deki gibi bir içerik menüsü sunar. Yani nm-applet bilerek dahil edilmemiştir dağıtıma, systemd bağımlılığı sebebiyledir.

Hayır hocam Xfce kullanıyorum. Yani bir şey yapamaz mıyız? Başka bir eklenti vs.
a.png
neofecth.png

Cinnamon demedim, alıntıyı yanlış yapmışsın ya da yanlış anlamışsın. Masaüstün Xfce ama ağ yöneticisi Connman. Zaten resimde de connman-gtk olarak görünüyor.
Evet yanlış anlamışım düzelttim hocam. Yani bir şey yapamıyoruz sanırım. Veya başka bir ağ yöneticisine falan geçemez miyiz.
connman ise nm appleti sisteminden kaldırıp cmst kurabilirsin repodan, cmst connman için gui sunuyor.
cms'ti atar mısın rica etsem? Ve nm appleti nasıl kadırabilirim?

Cmst zaten kurulu Artix'de, connman-gtk ayarlarına gir ve başlangıçta çalışmasını iptal et. Sonra Oturum ve Başlangıca aşağıdaki komutu ekle. Sonra oturumu kapat ve aç. Çekmecedeki simgeye sağ tıklarsan, içerik menüsüne ulaşırsın.

Kod:
cmst --use-xfce -m

nm-applet'i Oturum ve Başlangıçtan pasifleştireceksin.

Çözüm
Cmst zaten kurulu Artix'de, connman-gtk ayarlarına gir ve başlangıçta çalışmasını iptal et. Sonra oturum ve başlangıca aşağıdaki komutu ekle. Sonra oturumu kapat ve aç. Çekmecedeki simgeye sağ tıklarsan, içerik menüsüne ulaşırsın.

Kod:
cmst --use-xfce -m

Nm-applet'i oturum ve başlangıçtan pasifleştireceksin.

Hocam dediklerinizi yaptım fakat hernagi bir ağ simgesi gelmedi.

Geri
Yukarı