XFX 6900 XT yük altında 90 dereceye çıkıyor

Evet söylediğiniz gibi. Satın alırken ASUS GeForce RTX 3090 ROG STRIX ile arasında 31000₺ fiyat farkı olduğundan dolayı bu kartı tercih ettim. Sıcaklık için 31bin ₺ vermek zoruma gitti. Ha sadece sıcaklık değil belki DLSS vs gibi yazılım avantajları var tabii ki yadsınamaz. Ama bu kartla da memnun olacağımı düşünmüştüm.
3090 ve 6900xt 4K performansı kafa kafaya zaten. Ayrıca arkadaş yazmış ama kartı değiştirmeye gerek yok sıcaklıklar gayet normal. Güzel sistem güle güle kullanın 👍

Undervolt yapabilirsiniz. Yardımcı olurum eğer yapabilirim diyorsanız. Biraz uğraştırıcı bir iş ama sonucuna değiyor. İsterseniz buradan uzun uzun konuşmaktansa videolardan da yardım alabilirsiniz.

Tekrar dediğim gibi sıkıntı yok kartta gayet güzel değerler biraz undervolt yaparak 5-6 derece daha sıcaklık düşürebilirsin. Performansa etkisi %1 bile olmaz hem az güç çeker hem daha az ısınır.

Evet söylediğiniz gibi. Satın alırken ASUS GeForce RTX 3090 ROG STRIX ile arasında 31000₺ fiyat farkı olduğundan dolayı bu kartı tercih ettim. Sıcaklık için 31bin ₺ vermek zoruma gitti. Ha sadece sıcaklık değil belki DLSS vs gibi yazılım avantajları var tabii ki yadsınamaz. Ama bu kartla da memnun olacağımı düşünmüştüm.

Kanka hiç merak etme kartın gayet normal. Bende de Gigabyte 6900XT Gaming OC var. Warzone oynarken senin dediğin hesap ben 105 derece görüyordum. Kartı undervolt yapıp işlemci değerlerini 2549 MHz ve 2349 yaptım şu an tam yük altında junction temperature 90 derece görüyorum. Afterburner ile parametrelere bakmak istersen orada 2 adet GPU temp göreceksin düşük olanı baz al.

Kanka hiç merak etme kartın gayet normal. Bende de Gigabyte 6900XT Gaming OC var. Warzone oynarken senin dediğin hesap ben 105 derece görüyordum. Kartı undervolt yapıp işlemci değerlerini 2549 MHz ve 2349 yaptım şu an tam yük altında junction temperature 90 derece görüyorum. Afterburner ile parametrelere bakmak istersen orada 2 adet GPU temp göreceksin düşük olanı baz al.

Bende MSI sea hawk RTX 3080 var kart oyunlarda tam yükte 50'nin üstüne çıkmadı. FurMark stress testinde 51 dereceyi geçmedi ki fanlar 40-60 arası çalışırken. Bu kartı satıp 6900XT alma düşüncem vardı. Bu değerlerin 6900XT için normal olduğunu gördükten sonra beni tekrar düşünmeye itti.

Geri
Yukarı