XFX RX 5600 çok ısınıyor

shyzeq

Hectopat
XFX RX 5600 XT kullanıyorum ve örneğin Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda 81 dereceyi gördüm ilk defa, normalde çoğu oynadığım oyunda Max 75 oluyor. Sizce 81 derece için önlem alınması gerekir mi?

Benim ekran kartım MSI RX 5600 XT GAMING MX fakat ben de Cyberpunk 2077'de en fazla 70 dereceleri gördüm yüksek ayarlarda sanırsam bir sıkıntı olabilir.

Ama illa önlem almak istiyorsanız kasayı temizleyin ve kasayı ferah bir yere koyun eğer işlemcide ısınıyorsa termal macunu yenileyebilirsiniz. Ama dediğim gibi 81 dereceden bir sıkıntı çıkmaz.

XFX RX 5600 XT kullanıyorum ve örneğin Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda 81 dereceyi gördüm ilk defa, normalde çoğu oynadığım oyunda Max 75 oluyor. Sizce 81 derece için önlem alınması gerekir mi?
Pek sıkıntı olmaz ama yine de kontrol altına almak istersen ekran kartının üstüne fan takabilirsin. Bende de RX 5600 XT var ben öyle kullanıyorum. En kötü kasanınızın yan panelini açın. Şöyle bir risk de var fazla ısındığı için ekran kartınızın chipseti yanabilir.

Kasa
Hocam hava akışı içinde üst bölümüne ek fan takmış durumdayım ve kasa açıkta duruyor fakat camını falan çıkartmadım.
Benim ekran kartım MSI RX 5600 XT GAMING MX fakat ben de Cyberpunk 2077'de en fazla 70 dereceleri gördüm yüksek ayarlarda sanırsam bir sıkıntı olabilir.
Oyunu yüksek-orta ayarlarda oynuyorum.

Geri
Yukarı