XFX RX 5700 XT RAW II ısınıyor mu?

Bdoggie

Centipat
Daha fazla  

Bugün İncehesap'tan bu sistemi satın aldım. İşlemciyi Ryzen 5 3600X ekran kartını XFX RX 5700 XT RAW II kasayı Sharkoon RGB lit 200 ve PSU'yu Cougar 600W olarak yükselttim. Ekran kartı ile ilgili birçok şey duydum. Kimileri normal değerlerde çalıştığını söylerken kimileri de aşırı ısındığını söylüyor. İzlediğim bazı incelemelerde sıcaklık değerleri normalin üstünde bazı incelemelerde de normal düzeyde. Bu ekran kartını kullanan var mı?

Bugün İncehesap'tan bu sistemi satın aldım. İşlemciyi Ryzen 5 3600X ekran kartını XFX RX 5700 XT RAW II kasayı Sharkoon RGB lit 200 ve PSU'yu Cougar 600W olarak yükselttim. Ekran kartı ile ilgili birçok şey duydum. Kimileri normal değerlerde çalıştığını söylerken kimileri de aşırı ısındığını söylüyor. İzlediğim bazı incelemelerde sıcaklık değerleri normalin üstünde bazı incelemelerde de normal düzeyde. Bu ekran kartını kullanan var mı?
Evet o kart çok fazla ısınıyor. Almışken bütçeyi 5700XT Pulse veya Nitro öneririm.

Almış olduğun kasanın hava sirkülasyonu da çok önemli. Kasan hava almıyorsa sıcaklık değerlerin 4-5 derece daha yüksek olacaktır. Yani hava akışı iyi olan bir kasa ile hava akışı kötü olan bir kasada, aynı erkan kartı farklı sıcaklık değerleri gösterecektir.

Aldıysan artık geri vermekle falan uğraşma. Eğer sıcaklıklar aşırı yüksek olursa (aşırı yüksekten kastım 80-85 arası) Undervolt diye bir şey var, bu forumda da yapanlar var. Sana yardımcı olurlar undervolt yapabilmen için.
Ben yaptım -65MHZ de 155W çekiyor kart. İsterseniz fotoğraf atabilirim.

Sipariş etmeden önce konu açsaydın ya.

Önceden de araştırmıştım. Ve değerlerinin normal olduğunu görmüştüm sorunlu olan modelin thıcc II modeli olduğunu duymuştum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda sıcaklık değerleri diğer RX 5700 XT modellerine göre daha düşük olduğu söyleniyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım cidden.

Almış olduğun kasanın hava sirkülasyonu da çok önemli. Kasan hava almıyorsa sıcaklık değerlerin 4-5 derece daha yüksek olacaktır. Yani hava akışı iyi olan bir kasa ile hava akışı kötü olan bir kasada, aynı erkan kartı farklı sıcaklık değerleri gösterecektir.

Kasada 2 tane fan mevcut. 2 tane de İncehesap hediye veriyor. Kendim de ayriyeten fan yerleştireceğim. Hava sirkülasyonu iyi olur diye umuyorum.

Geri
Yukarı