XFX RX550 2 GB sürücüsü nereden indirilir?

Agah gibi

Hectopat
Arkadaşlar yukarıda belittiğim "XFX" marka ekran kartına sahibim. Çok şükür sistemimi kurdum. Sürücü güncelleme kısmına geldim. Birkaç sorum olacak sizlere? Sürücüleri hangi program ile güncellemeliyim? Parçaları tek tek yazıyorum.

XFX RX550 2 GB GDDR5.
AMD Ryzen 5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H AM4 DDR4.
Aerocool 400W PSU.
XPG Adata 8 GB 3200 MHz RAM.

Bu parçaların sürücülerini nasıl güncellerim? Ekran kartı sürücüsünü AMD sitesinden indirdim fakat kurmadım. XFX marka olduğu için kafam karıştı. Yardımcı olabilirseniz ne mutlu :)
@NooName Hocam Allah'ın izniyle sistemimi kurdum. Bios güncellemesi için yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar yukarıda belittiğim "XFX" marka ekran kartına sahibim. Çok şükür sistemimi kurdum. Sürücü güncelleme kısmına geldim. Birkaç sorum olacak sizlere? Sürücüleri hangi program ile güncellemeliyim? Parçaları tek tek yazıyorum.

XFX RX550 2 GB GDDR5.
AMD Ryzen 5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H AM4 DDR4.
Aerocool 400W PSU.
XPG Adata 8 GB 3200 MHz RAM.

Bu parçaların sürücülerini nasıl güncellerim? Ekran kartı sürücüsünü AMD sitesinden indirdim fakat kurmadım. XFX marka olduğu için kafam karıştı. Yardımcı olabilirseniz ne mutlu :)
@NooName hocam Allah'ın izniyle sistemimi kurdum. BIOS güncellemesi için yardımcı olabilir misiniz?

Bunu deneyin, ayrıca Windows Update üzerinden sürücü güncelleştirmelerini denetleyin.

Dosya Ekleri

• Anakart.PNG
    Anakart.PNG
    18,5 KB · Görüntüleme: 27
  • İşlemc,.PNG
    İşlemc,.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 24
Evet sırayla F60-F61-F62 sürümlerini tek tek kurun.
Teşekkürler hocam gelişmelerden haber edeceğim.
Evet sırayla F60-F61-F62 sürümlerini tek tek kurun.

Hocam güncelleştirmeleri yaptım teşekkür ederim. İki sorum olacak şöyle ki;

1-Hocam ekran kartı sürücüsünü güncellerken aynı anda Windows güncelleştirmelerini yapıyordum. Ekran kartı sürücüsünün güncellemesi bitince Windows güncelleştirmeleri yarımda kaldı ve bilgisayar yeniden başladı. Tekrar güncelleştirme ekranına girdiğimde ise bir hatayla karşılaştık dedi. Aldırmadım tekrar yeniden dene dedim ve güncelleştirmeleri bitirdim. Bir sorun çıkar mı?

2- BIOS güncelleştirmelerini tamamladım. Ekran kartı da aynı şekilde. Başka kurmam gereken driver bulunuyor mu? Program önerir misiniz? Tek tek kurmam gerekiyorsa yardım edebilir misiniz?
@NooName

Son düzenleme:
Ben önce BIOS güncellemelerini yapıp, daha sonra internetsiz ortamda temiz kurulum yapıyorum. İnternet olmadan chipset, ekran kartı, lan ve ses sürücülerini yükler daha sonra internete bağlarım cihazı. Güncelleştirmeler daha sonra sorunsuz yükleniyor. Sizde büyük ihtimal yeniden başlatma kaynaklı sorun oluşmuştur. Sorun oluşmaz. Mavi ekran, takılma ve donma gibi problemlere karşılaşmıyorsanız problem yok demektir. Windows güncelleştirmesi tüm eksik sürücüler otomatik kurmuştur. Hata almadığınız sürece başka yapmanız gereken bir şey yok şuan için. Sadece kişisel programlarını yükleyebilirsiniz.

Ben önce BIOS güncellemelerini yapıp, daha sonra internetsiz ortamda temiz kurulum yapıyorum. İnternet olmadan chipset, ekran kartı, lan ve ses sürücülerini yükler daha sonra internete bağlarım cihazı. Güncelleştirmeler daha sonra sorunsuz yükleniyor. Sizde büyük ihtimal yeniden başlatma kaynaklı sorun oluşmuştur. Sorun oluşmaz. Mavi ekran, takılma ve donma gibi problemlere karşılaşmıyorsanız problem yok demektir. Windows güncelleştirmesi tüm eksik sürücüler otomatik kurmuştur. Hata almadığınız sürece başka yapmanız gereken bir şey yok şuan için. Sadece kişisel programlarını yükleyebilirsiniz.
Tesekkur ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı