XGD3 Destekli Liteon DVD Yazıcılar

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Güncelleme 21 Eylül 2014 - Recep Baltaş:

En güncel uyumlu ve uyumsuz sürücülerin listesine buradan ulaşabilirsiniz. Fakat liste size karmaşık gelecektir... Uyumlu cihazların hepsini kontrol ettim ve ülkemizde satılan modelleri buldum.

• Almanız gereken model: LITE-ON iHAS124
  • Nereden alacaksınız ?

• %100 uyumlu mu?
Şu an satılan sürüm Rev E olmalı. Bu durumda uyumlu. Ama %100 uyum için tek konu DVD yazıcı değil, diskleriniz de Verbatim olmalı!

Ülkemizde satılan XGD3 destekli LiteOn DVD yazıcıların hepsini burada bulabilirsiniz:

on HAS 24 - TeknoFiyat

NEC yongasetli olanları almayın. Nasıl anlayacaksınız? Arayıp soracaksınız :) Son harfi B olmalı. A ise almayın...

Bu modeller iExtreme tarafından önerilen modellerdir.

Güncelleme!

LiteOn sürücülerin re-branded sürümlerinin MediaTek yongalı olduğu bilgisi geldi.

Bu bağlamda aşağıdaki sürücüleri de alıp CFW atabilirsiniz:

Asus
  • DRW-24B3LT (onaylandı)
  • DRW-24B3ST (onaylandı)
  • DRW-24B1LT (onaylandı, yeni sürücüler B yonga setli, eskiler A olabilir)
  • DRW-24B1ST (onaylandı, yeni sürücüler B yonga setli, eskiler A olabilir)

Buradan satın alabileceğiniz yerlere bakabilirsiniz:

ASUS DRW-24B3 - TeknoFiyat (Stoklar bitmiş...)

Bu da Crossflash rehberi: GENERAL How to crossflash ASUS and some other drive as Liteon iHASX24 - B

HP'nin bu modeli de ülkemizde mevcut ve XGD3 yazabiliyor:

DVD 1260i B

HP 1260i - TeknoFiyat

Güncelleme: HP artık satılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
"Listedeki dvd rom modellerine kendimiz CFW atarak XGD3'leri düzgün bir şekilde yazmamız, iXtreme gurubunun tavsiye ettiği dvd yazıcı ile yazmamızdan farklı değildir, hatta daha ekonomik bir çözümdür."

Verdiğiniz bilgi ile yukarıdakini diyebilir miyiz?

Listedeki modeller zaten iXtreme tarafından tavsiye edilen modeller ve bu modellere çapraz flashlama ile CFW yüklenebiliyor.

İkinci mesajdakiler ise birebir aynı ama sadece markası farklı olanlar. Bunlar da Xboxscene forumlarından alıntı ;) Tabi aynı FW bunlara da yüklenebiliyor.

Riske giremem diyorsanız ilk mesajda verdiğim bağlantıdan herhangi bir modeli alabilirsiniz...

Kaynak: C4E's iXtreme Burner MAX v1.0 and iXtreme LTplus v2.01 Samsung - Technical DVD-ROM and Modified DVD Firmware Forum - Scenyx Entertainment Community

Hocam bilgilerin için çok teşekkürler. Lite-on B serisi üretimini durdurmuş. HP 1260i ve ASUS DRW-24B3 XGD3 oyunlarını yazıyo yazmşsınız. Peki bu iki DVD-ROM'u alsak bitanesini oyunları direk yazamıyoruz. Sanırım CFW yüklememiz gerekiyor. Bunun bir rehberi varmı veya siz biliyor musunuz? Anlatır mısınız? Lite-on için rehber buldum fakat bu iki model için bulamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim, saygılar.

Örneğin burada 24B3ST alıp başarılı bir biçimde cihaza iHas524B firmware atan bir kullanıcı mevcut. Yukarıda verdiğim linklerde de rehberler mevcut. Kimleri arayıp soruyorsunuz bilmiyorum ama, bilgilerini güncellemeyip tekdüze giden insanlar oldukları kesin...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı