Xiamoi Wi-Fi Repeater 2 network hatası

Fatihxd53

Hectopat
Daha fazla  
Yeni Wi-Fi repeater 2 aldım. Mi home programı ile kurulumunu yapmaya çalıştım ancak internetteki gibi bölgemi mainland china seçince network timed out hatası verdi. Other yapınca kurulum yaptı ancak videolardaki gibi tam kurulum yapmadı. Cihazın ayarlarına falan erişemiyorum. Modemim WPA2 destekliyor. Cihazın bunu destekleyip desteklemediği hakkında fikrim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi.?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen böyle sıkıntılar oluyor programı baştan kurun ve aygıta reset atın aygıtta iğne ile reset atılabilen bir tuş var onu kullan ve kurma işlemine geçtiğin zaman modemin yakınında dur.

Bazen böyle sıkıntılar oluyor programı baştan kurun ve aygıta reset atın aygıtta iğne ile reset atılabilen bir tuş var onu kullan ve kurma işlemine geçtiğin zaman modemin yakınında dur.
Yanında denedim kurlumu yapıyor bağlanabiliyorum. Ama videolardaki gibi mavi ekran bana gelmiyor bağlayınca. Ayarlarını falan değişemiyorum.

Arkadaşlar çözüm programın eski sürümlerini denemek 5-4-14 sürümünün apk dosyasını bulup kurun o sürümde sıkıntı çıkmadan kurulum yapılıyor ama ondan önce modemim ayarlarına girip yeniden başlatıp yapın ya da modemi fişten çıkarın vb. şeyler işte o zaman düzgün kurulum oluyor.

Merhabalar cihaz hakkında bir sorum olacaktı. Benim evimde modem üst katta olduğu için modemle bilgisayarım arasında uzun sayılabilecek mesafe var. Bu yüzden CS:GO, COD Warzone, PUBG gibi online FPS oyunlarında ping olmasa bile(60-70 ping arası gösteriyor) gecikme yaşıyorum. Yani oyunda ilerlerken bir anda ileri-geri veya sağa-sola ışınlanma gibi. Bunun da modemle aramda olan uzaklık ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu sorun sadece dediğim gibi stabil internet bağlantısı isteyen online FPS oyunlarında var. İnternette dolaşmak olsun, dosya indirmek olsun(5-6 mb/s ile indiriyor bence hızlı yani), yüksek kalite yayın-video izlemek olsun, LOL gibi moba oyunları olsun herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Kablo ile bağlanmanın sorunu çözeceğinin farkındayım ancak dediğim gibi modemle aramdaki mesafeye kablo çekmem mümkün değil.
Sormak istediğim acaba bu ürünü alıp kullanırsam bahsettiğim gecikme probleminden kurtulabilir miyim?
Edit: Pc den TP-LINK TL-WN822N 300 Mbps wi-fi adaptörü ile bağlanıyorum.

Merhabalar cihaz hakkında bir sorum olacaktı. Benim evimde modem üst katta olduğu için modemle bilgisayarım arasında uzun sayılabilecek mesafe var. Bu yüzden CS:GO, COD Warzone, PUBG gibi online FPS oyunlarında ping olmasa bile(60-70 ping arası gösteriyor) gecikme yaşıyorum. Yani oyunda ilerlerken bir anda ileri-geri veya sağa-sola ışınlanma gibi. Bunun da modemle aramda olan uzaklık ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu sorun sadece dediğim gibi stabil internet bağlantısı isteyen online FPS oyunlarında var. İnternette dolaşmak olsun, dosya indirmek olsun(5-6 mb/s ile indiriyor bence hızlı yani), yüksek kalite yayın-video izlemek olsun, LOL gibi moba oyunları olsun herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Kablo ile bağlanmanın sorunu çözeceğinin farkındayım ancak dediğim gibi modemle aramdaki mesafeye kablo çekmem mümkün değil.
Sormak istediğim acaba bu ürünü alıp kullanırsam bahsettiğim gecikme probleminden kurtulabilir miyim?
Uzak bir yerden aldığın bağlantının pingi ile yakın yerden aldığın bağlantının pingin de değişiklik olur diye düşünüyorum ama kesin bir bilgim yok

Bende var şuan 30dkya bir kopma sorunu oluyor başka arkadaşlarada oluyormuş seçim senin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı