Xiaomi 12T vs 11T Pro

Önceki telefonum Redmi K40 Gamingdi. (12/256) Dimesity hiçte hafife alınacak bir işlemci değil. 120 Hz ve Oled ekranla oyunlarda çok iyi performans almıştım. Eşimde Iphone 11 Pro var. Sadece kamerada önde olduğunu gördüm.

Iki cihazın Türkiye fiyatlarında neden bu kadar fark mevcut ? 11T Pro daha pahalı. Anlamıyorum.
İşlemciler arasında fark da var. Birinde Dimensity 8100, birinde Snapdragon 888 var..
888 salt performans canavarıdır.

Belirli noktalarda ekran kalitesi fark ediyor bir de.

Pahalı olmalarının sebebi de bence Türkiye'ye nispeten Xiaomi garantili olarak az gelmeleri.

Yurtdışı alırsanız elbette daha ucuza gelir.

İşlemciler arasında fark da var. Birinde Dimensity 8100, birinde Snapdragon 888 var..
888 salt performans canavarıdır.

Belirli noktalarda ekran kalitesi fark ediyor bir de.

Pahalı olmalarının sebebi de bence Türkiye'ye nispeten Xiaomi garantili olarak az gelmeleri.

Yurtdışı alırsanız elbette daha ucuza gelir.
Bence Dimesity 8100 Ultra daha güçlü :)

Bence Dimesity 8100 Ultra daha güçlü :)
Ben hangisi daha güçlü diye bir yorum yapmamıştım.
Ama 888'in salt bir canavar olduğunu belirttim sadece.

Açıkçası ben konudan çekileyim istiyorum.
Gönlünüzde hangisini almak varsa onu alın derim.
Şimdiden hayırlı olsun.

11t Pro al. Overclock yapabilirsin ROM çeşitliliği 11t Pro da daha fazla. Sakın MTK işlemcili bir çöp telefona o parayı verme. Yerinde olsam başka model alırdım ama sen onu seçmişsin.

Bende iPhone 11 12 gibi modeller dururken daha yeşil ekran ekran titremesi kılıf içinde bile çizilen lekelenen kasayı Max 2 yıl sonra kasacak Samsung bir Android önermek istemem ama bunları listeye almış :).

Snapdragon 888'in 8100'den daha verimsiz ve daha çok ısınıyor olduğu gerçeği :D(865'ten bile berbat durumda)

4851C93C-0FF5-40FA-AA30-0F9609DA97B2.jpeg

Milattan kalma işletim sistemi ile kullanırsan benim iPhone 3G de kasmaz rahat ol. iPhone 8 Plus bile ikiye çok rahat katlar o telefonu. Xiaomi'nin yazılımına iyi demedim zaten :) bunu seçmiş madem bunu alsın diyerek onu önerdim. Sizin gibilerin geleceğini bileydim en başından bende oraya onu alma iPhone al diyerek fanboyluk yapardım. Yakınlık sensörü hataları pembe ekran sorunları yeşil ekran sorunları ölü pixel gibi sorunların dolu olduğu telefonu ben niye alayım? Gos kapalı oynayacaksam ben niye o telefonu alıp ayar yapmak zorundayım hani yazılım kusursuzdu :D?ben iPhone kasmasın diye ayar yaptığımı hayatta hatırlamıyorum. Gerçi ne beklersin ki ya klasik Android işte. Telefonun daha kurulumu bile bitmeden menüsünü tonlarca gereksiz uygulama ile doldurursun :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1080p 60 Hz olmasına rağmen onu bile kaldıramıyor üstelik gos bile kapalı şu droplara donmalara takılmalara bak ahaha :D.

2017 de çıkan 8 Plus'a yetişemeyen 2018 çıkışlı Snapdragon işlemcili " çok akıcı " olan S9 Plus üzgün :D.

Eki Görüntüle 1593310

Eki Görüntüle 1593311

S7 1694 alıyor.
S9 ise 2400 alıyor, lütfen bir yerlerinizden sallamayın.

IMG-20221206-WA0014.jpg

Son düzenleme:
(865'ten bile berbat durumda)

Saf performans ve yapay zeka konusunda fersah fersah önde. Termal olarak da 888 anormal ısınmıyor, özellikle performansa etki edecek kadar ısınmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı