Xiaomi 1More Omthing AirFree kulaklık incelemesi

Selam arkadaşlar. Bu gün elime ulaşmış olan kulaklığın kısa bir incelemesini sizinle paylaşacağım. Bunu yapmamın ana sebebi kulaklığın pek popüler olmaması (Earbuds gibi). Diper sebebi ise satıcının altına bu ürünün Xiaomi markasına ait olmadığı gibi iftiralar. Öncelikle 1more markası Xiaomi'nin bir alt markasıdır. Kalitesinden kesinlikle ödün verilmemiş, zaten bu konulara detaylı olarak değineceğim.
İlk olarak kutudan başlayayım.

IMG_20200903_213708[1].jpg

IMG_20200903_213731[1].jpg

Eki Görüntüle 657179

Kutuyu ilk elime aldığımda gayet kaliteli bir kulaklık olduğunu anladım. Çünkü kutunun kalitesinden anlaşılabiliyor ne kadar kaliteli olduğu. Önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Bu nokta ise kutunun güvenliği. Yandaki yırtık olarak gördüğünüz kısmı yırtmadan kutuyu açabilmeniz mümkün değil. Farklı bir şekilde açmanız için kutuyu yırtmanız gerekecektir.
Kutunun içeriğine gelecek olursak; 2 adet kulaklık, kulaklığın kutusu, Type-C kablo, kulaklığın silikonları ve kullanma kılavuzu.

IMG_20200903_215417[1].jpg

Üzerlerindeki kuruyucu jelatinleri attığımdan dolayı gösteremedim maalesef. Şimdi kutu açılış Fast'ını geçtiğimize göre asıl ürüne gelelim.
Kulaklığı kutusundan çıkardığımızda mat ve kaliteli plastikten olduğu göze çarpıyor. İlk elime aldığımda kulaklığın biraz kaba olduğunu düşündüm ama kulağıma takınca kesinlikle diğer Bluetooth kulaklıklardan farkını anlayacaksınız. Kulakta çok estetik ve şık duruyor. Şarjı bitene kadar şarkı dinledim en yüksek seste ve 3.5 saat kadar beni götürdü. Üzerindeki dokunmatik alan ise gayet başarılı. Ses kayma olayı ve kopma, bağlantı sorunlarının hiçbirini yaşamadım. Kulaklık konusunda tek sıkıntı kulaklığı takarken kulağa fazla basınç yapıyor. Bu da sanırım silikonların kulaklığa göre kalitesiz kalması bence. Onun dışında başka bir sorunum olmadı. Kulaklığın kutusuna gelecek olursak; kutu 550 MAh'lık bir şarj kapasitesi var. Tasarım olarak ince ve uzun bir tasarım tercih edilmiş. Kutunun kapak kısmında ise "omthing" yazısı kazınmış durumda.

IMG_20200903_221942[1].jpg

IMG_20200903_221955[1].jpg

IMG_20200903_222007[1].jpg

Biraz kirliyim arkadaşlar kusura bakmayın 😅
Kulaklığın uygulaması var. İndirdiğiniz zaman ses kalitesini çok değiştirdi alırsanız güncellemeleri yapmayı unutmayın (uygulamanın adı: Omthing). Benim kısa sürede fark edebildiğim özellikler bunlar arkadaşlar. İleri zamanda ekleyeceğim çok şey olacak diye düşünüyorum. Her konuya değinemedim. Sorunuz olursa her zaman buradayım. Eğer bir yanlışım veya bir hatam olduysa acemiliğime verin. İlk ciddi bir şekilde yazdığım yazı. Şimdiden teşekkürler, sağlıkla kalın.
Ürün linki;
Yorumlara aldanmayın.

Selam hocam zaten ekleme yapmayı düşünüyordum bu aralar. Öncelikle markasının Xiaomi olduğunu yine de belirteyim. 1more Xiaomi'nin alt markasıdır. Eğer kulaklığa değinmek gerekirse, kulaklık orta düzey bir kulaklık çok üst düzey gösteren videolar ve basının aşırı iyi söyleyen bazı arkadaşlar var(bu platformda değil) bu arkadaşlar yanlış söylüyor belirteyim. Ayrıca kulaklıkta hiçbir kopma yaşamadım sadece araya duvar girince kopuyor sonra geri bağlanıyor. Kulağa cuk diye oturuyor desem tam yeridir. Silikonları berbat düzeyde eğer elinizde bu kulaklığa uyan başka silikon varsa onu takın. Kulaklığın IPX4 sertifikası var yani su sıçramalarına dayanıklı spor yaparken terlerim kaygısı yaşamadım o nedenle. Kulağıma tam oturduğundan dolayı da ne kadar koşsam ya da zıplasamda düşmüyor. Şarjı ise gayet yeterli. Son seste 3 saat kadar gidiyor. Kutusu ile de götürüyor bayağı yani :) ben kulaklığı aldığımdan beri 4 kez şarj ettim kutusunu. Bunun dışında malzeme kalitesi gayet iyi. Başka bir şey aklına takılırsa yazman yeterli :)
sorularını da ayrıca yanıtlayayım. Kulaklığın ses dengesi iyi bassı bass tizi tiz midi de mid diyebilirim. Eğer Spotify kullanıyorsan ses kalitesini zaten sende fark edeceksindir. Bağlantı ise aldığım gibi direkt bağladım telefonuma hiçbir sıkıntı olmadı. Ses gecikmesini de yaşamadım şahsen.

Hocam iyi günler bazı inceleme videolarında kutu üzerinde şarj bildirim ışığı olduğu söyleniyor. Yok diyenlerde var. Aslı var mıdır ve bu ürünün çakması var mı? Yardımcı olursan sevinirim.

Hocam iyi günler bazı inceleme videolarında kutu üzerinde şarj bildirim ışığı olduğu söyleniyor. Yok diyenlerde var. Aslı var mıdır ve bu ürünün çakması var mı? Yardımcı olursan sevinirim.
Sadece şarj olurken beyaz bir nokta çıkıyor, şarjı tamamen dolduğunda kapanıyor. Çok estetik bir şekilde koyulmuş zaten. Ama çakmasında var veya yok diyemem. Siz satın alacağınız yere dikkat edin, eğer Hepsiburada'dan alacaksanız satıcısı da Hepsiburada olsun. Zaten bir sıkıntı çıkarsa iade ederken sıkıntı yaşamazsınız.

Hocam merhaba. Bu kulaklığı bende aldım. Bir sorum olacaktı. Acaba kulaklığın ışığı sizin de sürekli yanıyor mu kulağınızda? Beyaz ışık yanıp sönüyor sürekli şarja etki ettiğini düşünüyorum. Eğer bu kendi özelliği ise saçma olmuş.

Hocam merhaba. Bu kulaklığı bende aldım. Bir sorum olacaktı. Acaba kulaklığın ışığı sizin de sürekli yanıyor mu kulağınızda? Beyaz ışık yanıp sönüyor sürekli şarja etki ettiğini düşünüyorum. Eğer bu kendi özelliği ise saçma olmuş.
Ne sıklıkla yanıyor hocam? Eğer bluetooth'a bağlı değilse hızlı bir şekilde yanıp söner, bağlı ise belirli bir aralıkta. Şarj olduğu zaman da mavi bir ışık aralıksız yanar. Dediğiniz gibi en nefret ettiğim özelliği. Kapatmanın bir yolu yok sanırım.

Ne sıklıkla yanıyor hocam? Eğer bluetooth'a bağlı değilse hızlı bir şekilde yanıp söner, bağlı ise belirli bir aralıkta. Şarj olduğu zaman da mavi bir ışık aralıksız yanar. Dediğiniz gibi en nefret ettiğim özelliği. Kapatmanın bir yolu yok sanırım.
Bağlıyken dediğiniz gibi belirli aralıklarla yanıp sönüyor. Ve bir şeye daha dikkat ettim. Şarj hiç bir zaman %100 dolu olmuyor %90'dan yukarı çıkmıyor. Telefonda öyle gözüküyor. Sizde de aynı mı durum?

Al işte bende öyle. İade de almazlar, geçmiş olsun bana.
Şarjı da 2 saat içinde bitiyor bana kullanılmış ürün göndermiş olamazlar herhalde.

Bende de %90 üstüne çıkmıyor. %100 olması için kulaklığı telefona bağlayıp %90'ı gördükten sonra kulaklığı tekrar sarja koyup biraz bekleyip alınca %100 yazıyor bu sefer. Telefondan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum zaten %90 da 80-70-60 gibi değerlerden daha uzun süre duruyor kulaklık.

Bunu dert etmenize gerek yok ancak şarjın 2 saat gitmesi biraz az gibi. Benim kulaklığım ortalama 2.30-2.45 saat civarı gidiyor.

Son düzenleme:
Bende de %90 üstüne çıkmıyor. %100 olması için kulaklığı telefona bağlayıp %90'ı gördükten sonra kulaklığı tekrar sarja koyup biraz bekleyip alınca %100 yazıyor bu sefer. Telefondan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum zaten %90 da 80-70-60 gibi değerlerden daha uzun süre duruyor kulaklık.

Bunu dert etmenize gerek yok ancak şarjın 2 saat gitmesi biraz az gibi. Benim kulaklığım ortalama 2.30-2.45 saat civarı gidiyor.
Hocam daha yeni aldım 3 gün oldu. Yüksek seste müzik dinliyorum şarjın bu kadar çabuk bitmesin de etkisi var sanırım

Geri
Yukarı