Xiaomi AC1200 vs Xiaomi Mi 4A

BthnKaratas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Evde 50MBps internet kullanıyorum. Bilgisayarım internete Asus USB-N10 kablosuz alıcı ile bağlı. Modemle PC arası 9-11 metre var ve arada 1 duvar var. İnternetim 7-10MBps çekiyor ve bu yetersiz kalıyor. Xiaomi Wi-Fi Pro kullandım ama çok etkisi olmadı. Hem ileriye dönük hemde daha yeni nesil olduğu için Xiaomi AC1200 mü almalıyım yoksa Xiaomi Mi 4A Router mi tercih etmeliyim? Her yerde modem benzeri bir şey olmaması için AC1200 istiyorum ama işimi görür mü?

Xiaomi AC1200, 100 Mbps ethernet portuna sahip, alınmaz.

Xiaomi Mi Router 4A'nın iki versiyonu var, Gigabit versiyonunu alabilirsiniz.
Gigabit olmayan versiyonunu almayın, ethernet portları 100 Mbps.

Bende 100MBps den fazla kullanmıyorum genel olarak.

Bence AC 1200 almak yerine Tenda V12 almak daha mantıklı olur. Hem ileriye donuk modeminiz olur. Üzerine 5G baglanti imkani sunuyor.
Ben, evde modem tam kapsamlı çekmediği için router düşünüyorum. Bu linktemi modem tam kapsamlı çeker mi bilmiyorum. Aktif kullandığım modem ise TP-Link TD-W9970v3.

Son düzenleme:
Bende 100Mbps'den fazla kullanmıyorum genel olarak.

Ben, evde modem tam kapsamlı çekmediği için router düşünüyorum. Bu linktemi modem tam kapsamlı çeker mi bilmiyorum. Aktif kullandığım modem ise TP-Link TD-W9970v3.

Önerdiğim modemde 4 tane anten var. Kapsam olarak bir sorun olacağını düşünmüyorum. Kullandığınız modem zaten alt seviye.

Önerdiğim modemde 4 tane anten var. Kapsam olarak bir sorun olacağını düşünmüyorum. Kullandığınız modem zaten alt seviye.
Elimde bir de bu var. Yeni modem veya router alana kadar hangisini kullanayım?

Bende 100MBps den fazla kullanmıyorum genel olarak.

Ve Tenda V12 yi 2.4g ile kullandığım zaman çekim gücü artar mı ?

Dosya Ekleri

• 7DD51FEF-0BF5-4A76-9AE9-7EC042A80312.jpeg
    7DD51FEF-0BF5-4A76-9AE9-7EC042A80312.jpeg
    513,3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Elimde bir de bu var. Yeni modem veya router alana kadar hangisini kullanayım?

Ve Tenda V12'yi 2.4G ile kullandığım zaman çekim gücü artar mı?

Ikisi de ayni neredeyse hocam. ZyXEL olan bende vardi memnundum ben. Digerini kullanmadigim icin yorum yapmayacağım ama ikisi de hemen hemen aynıdır.

Ikisi de ayni neredeyse hocam. ZyXEL olan bende vardi memnundum ben. Digerini kullanmadigim icin yorum yapmayacağım ama ikisi de hemen hemen aynıdır.
Ben modemimden çok şikayetçi değilim fakat PC kullanımımda sinyal yetmiyor. 9-10 metre ve bir ince duvar var. Asus N10 USB ile kablosuz bağlıyorum masaüstü çünkü. 2.4GHZ ile Tenda V12 de çekim problemi yaşar mıyım sizce ?

Ben modemimden çok şikayetçi değilim fakat PC kullanımımda sinyal yetmiyor. 9-10 metre ve bir ince duvar var. ASUS N10 USB ile kablosuz bağlıyorum masaüstü çünkü. 2.4GHz ile Tenda V12 de çekim problemi yaşar mıyım sizce?

Hocam 4 anteni var. Çekim mesafesi sizin modeminizi göre çok daha yüksek. Üstüne işlemcisi de kuvvetli. Bu yüzden biraz ısınıyor kii ısınmayan modem de yok şu ana kadar. Gidip 800 TL'ye router almak saçma bence. Bahsettiğiniz mesafeden rahatlıkla çeker. USB dongleyi daha rahat sinyal alan bir porta takarak verimi arttırabilirsiniz.

U
Hocam 4 anteni var. Çekim mesafesi sizin modeminizi göre çok daha yüksek. Üstüne işlemcisi de kuvvetli. Bu yüzden biraz ısınıyor kii ısınmayan modem de yok şu ana kadar. Gidip 800 TL'ye router almak saçma bence. Bahsettiğiniz mesafeden rahatlıkla çeker. USB dongleyi daha rahat sinyal alan bir porta takarak verimi arttırabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Sayenizde Tenda V12 aldım ve hiç bir artısı olmadığını gördüm. Boşuna giden 850 TL ücrete oldu. 😂 Keşke bilip,kullanıp, milletin işine yarayacak ürünleri tavsiye etseniz.

Dosya Ekleri

• 6CE53AF0-7CC1-45E9-8003-D13BCFAC4ADB.jpeg
    6CE53AF0-7CC1-45E9-8003-D13BCFAC4ADB.jpeg
    146,1 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı