Xiaomi akıllı ampulü Wi-Fi'ya bağlama

trkgmssy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dün sipariş verdiğim Xiaomi Mi LED Smart bulb ürünü bugün elime ulaştı. Ürünü duya taktığım zaman sorunsuz çalışıyor. Ampulün tüm özelliklerini kullanabilmek için Wi-Fi'ye bağlamam gerekli fakat hiçbir şekilde uygulama üzerinden bağlantı gerçekleştiremedim. Telefonumdan hotspot açtığım zaman bağlanıyor, bu yüzden özelliklerinin çalıştığını biliyorum. Wi-Fi arayüzünden kapatmam gereken bir ayar var mı, sorunu daha önce yaşayan oldu mu?

Superonline'ın verdiği ZTE kodlu bir modem kullanıyorum. Yeni abone oldum, o yüzden yeni nesil modemlerden olduğunu düşünüyorum.

Merhaba dün sipariş verdiğim Xiaomi Mi LED Smart bulb ürünü bugün elime ulaştı. Ürünü duya taktığım zaman sorunsuz çalışıyor. Ampulün tüm özelliklerini kullanabilmek için Wi-Fi'ye bağlamam gerekli fakat hiçbir şekilde uygulama üzerinden bağlantı gerçekleştiremedim. Telefonumdan hotspot açtığım zaman bağlanıyor, bu yüzden özelliklerinin çalıştığını biliyorum. Wi-Fi arayüzünden kapatmam gereken bir ayar var mı, sorunu daha önce yaşayan oldu mu?

Superonline'ın verdiği ZTE kodlu bir modem kullanıyorum. Yeni abone oldum, o yüzden yeni nesil modemlerden olduğunu düşünüyorum.

• Telefonunuzda MiHome uygulamasını başlatın.
  • Ana ekranın sağ üst köşesindeki “+” butonuna dokunun.
  • Açılan listeden Yeelight E27 RGBW ürününü seçin ve devam butonuna dokunun.
  • Sonraki aşamada Wi-Fi ağınızı seçin ve parolanızı girin.
  • Kısa bir beklemeden sonra ampul Wi-Fi ağınıza bağlanacaktır ve eşleşme tamamlanacaktır.
Modem Wi-Fi ayarlarında güvenlik seçeneğini WPA-WPA2 ikisini de kapsayacak şekilde ayarlayın.
Modem Wi-Fi kanalını mutlaka değiştirin. Kanal farklılığından dolayı cihaz modemi görmüyor olabilir.

2.4GHz frekansında çalıştığından emin misin?
Normalde 5 GHz ve 2.4 olarak iki ayrı Wifi ağı bulunuyordu, 2.4 ile çalıştığını bildiğimden 5 GHz olanı kapattım. Yinede olmadı
  • Telefonunuzda MiHome uygulamasını başlatın.
  • Ana ekranın sağ üst köşesindeki “+” butonuna dokunun.
  • Açılan listeden Yeelight E27 RGBW ürününü seçin ve devam butonuna dokunun.
  • Sonraki aşamada Wi-Fi ağınızı seçin ve parolanızı girin.
  • Kısa bir beklemeden sonra ampul Wi-Fi ağınıza bağlanacaktır ve eşleşme tamamlanacaktır.
Modem Wi-Fi ayarlarında güvenlik seçeneğini WPA-WPA2 ikisini de kapsayacak şekilde ayarlayın.
Modem Wi-Fi kanalını mutlaka değiştirin. Kanal farklılığından dolayı cihaz modemi görmüyor olabilir.

3 farklı kanal ile bağlanmayı denedim. Bağlantı sırasında cihazı router'a bağlarken uzun bir süre bağlanmaya çalışıyor ve Connection timed out hatası ile karşılaşıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı