Xiaomi amazfit GTS İnceleme

20 Nisan 2020 pazartesi saat: 08:33'te Hepsiburada'dan 798, 99 TL'ye siyah renk Xiaomi amazfit GTS akıllı saat aldım.
22 Nisan 2020 çarşamba saat: 17:33'te kargoyu teslim aldım.
2 Buçuk haftadır saati tüm özellikleriyle kullanıyorum.
Kullanıcı yorumlarını buraya yazmak istedim çünkü Gittigidiyor attığım yorumu onaylamadı. "Yorumunuz, yayınlama kriterlerine uygun olmadığı için yayına alınmamıştır." Diye bir uyarı çıktı. Açıklamasında bu yazıyor;
"yayımlanmama kriterleri: hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, kısıtlı sayıda içerik olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır."
Siteye attığım yorumu aynen aşağıya bırakıyorum;
"Almayı düşünen arkadaşlar bu cihazın Mi Band 4'ten farkı sadece ekran ve batarya boyutu. Onun haricinde özellik olarak hiçbir farkı yok. Mi Band 4 180 TL - amazfit GTS 800 TL. Fiyat farkı rahatsız edici. Normalde bu cihazlar pahalı değil mesela amazfit GTS 115 dolar ama ülkemizde dolar 7 lira olunca çok uçuk fiyatlara böyle basit cihazları ancak alabiliyorsunuz. Boyut olarak Apple Watch mini diyebilirim, küçük ve şık duruyor. Cihazla ölçülen 3 şey var; adım sayma, nabız ölçümü ve uyku takibi. Kan oksijen doygunluğu takip özelliği ve stres takibi olmuş olsa benim işimi görürdü. Ama bu ölçümlerinde olması için en uygun Huawei Watch GT2 almalısınız.(1300TL) pazartesi sabah 9 satın aldım, çarşamba akşamı teslim aldım, sokağa çıkma yasağı başlamadan gelmesi sevindirdi. Evde 10 bin adım atmaya geldi sıra :) Mi Band 5I bekliyordum ekranı biraz büyük olursa alayım diye, GTS'in tasarımı hoşuma gitti, fiyat yüksek olmasına rağmen beklentiyi karşılar diye aldım. Xiaomi amazfit band GTS'e benden 3 yıldız."

Arkadaşlar buna ek olarak batarya ömrü epeyde az kullanımda 46 gün diyor bu kesinlikle yalan. Yoğun kullanımda 25 saat diyor bu doğru. Sadece yürüyüş yapan biri olduğum için otomatik nabız algılama ve uyku yardımcısı açık, ekran kapalıyken sadece saat görünümü açık 3 gün gidiyor. Sadece gece uykusunu kaydediyor. Gündüz uyursanız uyku takibi kısmında 0 saat bugün hiç uyumadınız yazıyor. Saat çok hafif kolda yokmuş gibi hissediyorsunuz. Silikon kayışın dokusu yumuşak rahatsız etmiyor ama çok dayanıksız hemen soyuldu fotoları atıyorum. Sonuç olarak amazfit GTS en fazla 300 lira edecek bir cihaz. Gerçek bir akıllı saat deneyimi yaşamak isteyen Huawei Watch GT2 veya Honor magic Watch almalı. İkisi de aynı ürün zaten Honor daha ucuz. Huawei'de uyku takibi daha profesyonel ölçülüyor artı olarak stres takibi ve oksijen oranı görüntüleme var ve arayüzü çok daha profesyonel görünüyor. Xiaomi'nin arayüzünü de pek sevemedim.
düzeltme hepsiburada olacak.

Dosya Ekleri

• IMG_20200423_064037.jpg
    IMG_20200423_064037.jpg
    255,4 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG_20200509_175826.jpg
    IMG_20200509_175826.jpg
    505,1 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20200509_175913.jpg
    IMG_20200509_175913.jpg
    378,7 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme: