Xiaomi EarBuds Çakma Farkı

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu siteden Xiaomi EarBuds kulaklık aldım, internetten araştırdım çakma olup olmadığımı karşıma şu video çıktı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodakilerle benimkini karşılaştırınca şaşırdım. Kulaklık silikonlarının plastik kabının üstündeki other yazısı çakmalarda farklıymış o yönde benimki çakma gözüküyor, ama kulaklığın silikonunun altında küçük yazılar varmış orijinalde, şaşırtıcı şekilde bende de var. Sadece silikon kabı yönüyle çakma olduğunu düşünüyorum. Ses kalitesi bana iyi geldi, Bluetooth kalitesi için telefondan 6-7 metre uzaklaştım hala sorunsuz çalıştı. Aynı uzaklıktan tek kulaklığı telefonun yanına diğerini de yanıma aldım elinle kapamadığım sürece sıkıntı yaşamadım. Bunu anlamam için barkod veya daha kesin bir yol var mı yoksa iade edeceğim.

Sağ kulaklığın içini açıp bakarmısınız? Eğer Realtek logosu varsa orjinaldir, kesinliği sadece o belirtir silikon poşeti belirlemez kimisinde benimki gibi yazı yazmıyor ama benimkide orjinal.

Açınca kapatabilecek miyim? Kırmadan nasıl açarım?
Açınca kapatabilirsin ben dişimle açtım aşırı bir şekilde bastırmazsan iz bırakmaz zaten kapatman için 3 tane pin var yerine oturttuğunda kapanır, başka bir aletle azıcık baskı uygulayarak açabilirsin özellikle çakma olanlar elle açılabilir orjinaller elle açılmaz çakmaya oranla çok daha dayanıklı.

Açınca kapatabilirsin ben dişimle açtım aşırı bir şekilde bastırmazsan iz bırakmaz zaten kapatman için 3 tane pin var yerine oturttuğunda kapanır, başka bir aletle azıcık baskı uygulayarak açabilirsin özellikle çakma olanlar elle açılabilir orjinaller elle açılmaz çakmaya oranla çok daha dayanıklı.
Valla uğraştım baya ama açılmadı. Başka bir videoya denk geldim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Onunkinde o silikonda orjinalde benimkinin aynısı yazıyor, yani çakma olmadığına inandım. Arkadaşta orjinal olduğunu düşündüğüm bir tane var, onunkiyle karşılaştırıcam. Teşekkür ederim.
@Tseenka Hocam bir şey daha deyenebilir misin, çin ve avrupa olarak değişiklik gösterebilir yinede, earbuds olan avrupaymış, sizinki avrupa olan ise sarja takar mısını, takınca kutuda kırmızı ışık yanıyo bende, sizde de yanıyor mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı