Xiaomi.eu vs. Resurrection Remix OS

Birisi MIUI tabanlı diğeri ise saf (aosp) tabanlı. Bana kalırsa MIUI tabanlı olan daha iyi.

Xiaomi. Eu = MIUI.
Resurrection remix OS = aosp.

Birisi MIUI tabanlı diğeri ise saf (aosp) tabanlı. Bana kalırsa MIUI tabanlı olan daha iyi.

Xiaomi. Eu = MIUI.
Resurrection remix OS = aosp.
Xiaomi mi 5S kullanıyorum ve Xiaomi'nin arayüzünü beğeniyorum fakat stock hali çok kasıyordu yani dayanılmayacak derecede telefon gidiyordu resmen. İlk rom'um olan resurrection'ı indirdim telefon bayağı kendine geldi fakat kullanmakta çok zorlanıyorum mi cloud falan yüklenmiyor. Xiaomi eu telefonu eski haline çevirmeyecekse eğer ona geçeceğim

Xiaomi Mi 5S kullanıyorum ve Xiaomi'nin arayüzünü beğeniyorum fakat stock hali çok kasıyordu yani dayanılmayacak derecede telefon gidiyordu resmen. İlk ROM'um olan resurrection'ı indirdim telefon bayağı kendine geldi fakat kullanmakta çok zorlanıyorum mi Cloud falan yüklenmiyor. Xiaomi eu telefonu eski haline çevirmeyecekse eğer ona geçeceğim.

Saf ROM olduğu için zorlanıyorsunuz normal ama mi Cloud'un yüklenmemesi hakkında fikrim yok.
Tekrar geçiş yapıp deneyebilirsiniz. Eu ROM genellikle stock ROM'a göre daha performanslı çalışıyor yeter ki stabil bir sürüm bulun. Bunun için forum.miuiturkiye.net adresine göz atabilirsiniz, mi 5S kullanıcılarının önerileri olabilir, yardımcı olurlar.

Tutarlılık açısından Xiaomi.Eu, hız ve pratiklik açısından Resurrection Remix.
Ayrıca Resurrection Remix’e alternatif Pixel Experience Aosp romuna bakabilirsiniz. Gayet stabil çalışıyor genelde cihazlarda. Düzenli güncelleme alan bir rom.

Geri
Yukarı