Xiaomi fotoğrafları nasıl yedeklenir?

Deniz Gemici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefonuma format atacağım fotoğrafları nasıl yedeklerim bilgisayarıma fotoğrafları attım fakat 1125 fotoğraftan sadece 522 tanesi geldi fotoğrafları cihazıma yedekleme yolu var mıdır?

Google fotoğraflar kullanabilirsin önceden limitsizdi ama artık 15gb alan veriyor. Muhtemelen yeticektir. Otomatik yedekleme özelliği ile ben onu kullanıyorum. Xioaminin de dahili yedekleme servisi var ama nasıl bir şey tam bilmiyorum.
Telefona yedekleme olmaz komple silinicek çünkü resetleyince.

Cihazı bilgisayara USB kablosu ile bağla, dahili depolama birimindeki DCIM klasörünün içinde Camera klasörünü komple yedekle. Eğer SD kart kullanıyorsan aynı işlemi SD kart için yap.

Google fotoğraflar kullanabilirsin önceden limitsizdi ama artık 15GB alan veriyor. Muhtemelen yetecektir. Otomatik yedekleme özelliği ile ben onu kullanıyorum. Xiaomi'nin de dahili yedekleme servisi var ama nasıl bir şey tam bilmiyorum.
Telefona yedekleme olmaz komple silinecek çünkü resetleyince.

Evet Google fotoğrafları kullanıyorum her şeyim orada yedekli zaten peki Google fotoğraflardaki fotoğrafları cihaza aktarmanın bir yolu var mı?

Cihazı bilgisayara USB kablosu ile bağla, dahili depolama birimindeki dcım klasörünün içinde camera klasörünü komple yedekle. Eğer SD kart kullanıyorsan aynı işlemi SD kart için yap.

Onu yaptım fakat bütün fotoğraflarım gelmedi 1125 fotoğrafdan sadece 522 tanesi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google hesabınıza girip "verileri indir" seçeneğini kullanabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam istediğiniz/ne inmesini istiyorsanız seçebiliyordunuz. Eski zamanda birkaç kez kullandığım için şuan hatırlamıyorum.

Anlatım konusu burada: Google verilerinizi indirme - Google Hesabı Yardım

(Seçim yapılabiliyor)

*Ek cloud tercihi için Mega öneririm, 2015'ten bu yana kullanıyorum. Bazen bonus alan artırımı yapıldığı zamanlar oluyor ayrıca. Kullanımı basit ve şahsen güvenilir. Ancak yine de önemli veriler varsa önce aygıtınızda dosyalarınızı şifreleyip öyle cloud'a da yükleyebilirsiniz(önerim).

Google hesabınıza girip "verileri indir" seçeneğini kullanabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam istediğiniz/ne inmesini istiyorsanız seçebiliyordunuz. Eski zamanda birkaç kez kullandığım için şu an hatırlamıyorum.

Anlatım konusu burada: Google verilerinizi indirme - Google Hesabı Yardım

(Seçim yapılabiliyor)

*Ek Cloud tercihi için mega öneririm, 2015'ten bu yana kullanıyorum. Bazen bonus alan artırımı yapıldığı zamanlar oluyor ayrıca. Kullanımı basit ve şahsen güvenilir. Ancak yine de önemli veriler varsa önce aygıtınızda dosyalarınızı şifreleyip öyle Cloud'a da yükleyebilirsiniz(önerim).

Bu yapacağım işlem tam olarak ne gibi işlemler yapacak verilerimi mi yedekleyecek?

İstediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz, mi Cloud gibi, isterseniz her çektiğiniz şeyi veya albüme eklenen her fotoğraf, SS vs direk Mega'ya yüklenir/senkronize olur.

Gelmeyen fotoğraflar için Google verilerini indirip oradaki fotoğrafları kontrol etmeniz için söyledim. Eğer yedeklenmediyse Google'a, dahili hafızada ise, telefonu bilgisayara dosya aktarımı seçerek bağlayın. Kendiniz klasörleri kontrol edin veya komple her şeyi kopyalayıp bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı