Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba millet bugün ki inceleme konuğum Xiaomi’nin Hybrid kulakiçi kulaklığı. Ülkemizde popülerliğini giderek artıran Xiaomi, kulaklık konusunda Piston serisinden sonra Hybrid kulaklıklarıyla kendisinden söz ettirmeyi başardı. Lafı fazla uzatmadan kulaklığın incelemesine başlayalım.

ca99ba0b11ce853-598x449.jpg

Klasik Xiaomi Kutu Tasarımı!

Öncelikle kulaklığın kutusuyla başlayalım. Xiaomi’nin klasikleşmiş sade kutu tasarımı Hybrid kulaklığında da devam ettirilmiş. Kutunun ön yüzünde bizi Xiaomi logosu ve şeffaf yüzeyden kulaklık karşılıyor. Kutunun çevresine her ürünün kutusunda olduğu gibi ürünün teknik ve fiziksel detaylarını içeren bilgilere yer verilmiş. Kutunun altında Xiaomi’nin Piston serisinin de tasarımcısı olan 1More Design firmasının logosuna yer verilirken High Resolution (HD) Audio desteklediğini de belirtmişler. Ayrıca kutunun üstünde ürünün kazanmış olduğu iF (International Forum) Design Award 2016 (2016 Uluslararası Forum Tasarım Ödülünün) logosu dikkat çekiyor.

Xiaomi Hybrid (1).jpg

Ödülle Tasdiklenmiş Kulaklık

Konuyla çok alakası yok fakat nedir bu Uluslararası Forum Tasarım Ödülleri diyenler için ufaktan özet geçmekte fayda var. Ürün, Ambalaj, Profesyonel Konsept, Hizmet Tasarımı, Mimari, İç Mimari ve İletişim dallarında toplamda 7 alanda ödül dağıtan bir organizasyon. 1More Design tarafından tasarlanan Xiaomi’nin Hybrid kulaklığı da 2016 yılında Ürün dalında ödüle laik görülmüş.
Kutunun içerisinden kulaklığın dışında, büyük çooğunluğu Çince olan hızlı başlangıç kılavuzu ve 3 farklı boyutta ek kulaklık silikon pedleri çıkmakta. Ne kadar şık bir kutu sunumu olsa da Xiaomi’nin önceki üst seviye kulaklık modellerinde ki gibi ek bir kutu içerisinde gelmemesi beni ufakta olsa hayal kırıklığına uğrattı. Hybrid modelinin üst modeli olarak geçen Hybrid Pro modelinde bahsettiğim ek kutu mevcut.

Xiaomi Hybrid (2).jpg

Şaşırmaya Hazır Olun!

Artık geçelim asıl ürüne yani kulaklığa, kulaklık ilk bakışta tasarımıyla oldukça şaşırtıyor. Daha önce Xiaomi Piston 3 kullanıcısıysanız alışık olduğunuz kulak içi tasarımı benim gibi ilk defa karşılaşanlar için oldukça sıra dışı, ödüle neden laik görüldüğünü ise kulaklığı kulağa taktığınızda daha iyi anlıyorsunuz. Kulağın içine giren kısım kulağa tam otururken metal dış çerçeve ise dışarıdan oldukça normalmiş gibi durmakta yani sıra dışı tasarımının sırrı tamamen insanın kulak yapısını iyi analiz eden tasarım ekibinde.

Kulaklığın üzerinden gelen pedleri size uygun değilse kutunun içinden çıkan diğer boyutlarıyla değiştirebilirsiniz. Kutunun içerisinde ki silikon pedler XS, S ve L boyutları. M boyu ise tahmin ettiğiniz gibi kulaklığın üstünde. Kulaklık çerçeveleri oldukça güzel bir metal malzemeden yapılmış. Kulaklığın üzerinde Left, Right ibareleri dışında HD Audio desteğini vurgulayan bir yazıya da yer verilmiş. 1.25 metrelik kablosunun 90cm’si yani kulaklık ayrımına kadar olan kısmı kevlar iplikten yapılma örgü, kalan kısmı ise kauçuk plastikten yapılmış. Bu sayede kabloların birbirine dolanma olayı oldukça minimuma indirilmiş.
Kulaklığın sağ kısmında bulunan kumanda mekanizması oldukça hoş fırçalanmış metal malzemeden yapılmış. Kumandada ses açma, kapama ve başlatma durdurma işlevlerine yarayan tuşlara yer verilmiş, ortada ki tuş ile çağrı cevaplama ve sonlandırma işlemi de yapabiliyoruz. Ayrıca tuşların altında bulunan kısımda da sesi oldukça güzel aktaran bir mikrofonla da telefonla konuşmalarını oldukça sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Önemli bir bilgi kutunun açılışında karşımıza çıkan ek kısımda ses açma ve kapama komutları İOS’da desteklenmedi belirtilmiş yani iPhone kullanıcısıysanız farklı modellere bakmanızda fayda var. Kumandasında kullanılan metal malzemenin aynısı altın kaplama uçlu 3.5mm Jack girişinin metalin de de kullanılmış. Her kulaklığın korkulu rüyası olan jack girişinden kulaklığın bozulmasını Xiaomi Jack girişinin metal kısmının bitimine ek bir silikonla sağlamlaştırarak kopmalara karşı direnç sağlamayı amaçlamış tabi telefon cepte yürürken git gel hareketleriyle bu ne kadar mümkün olacak oda ayrı bir mesele.

Xiaomi Hybrid (3).jpg

Hem Ucuz Hem Ergonomik Hem de Kaliteli, Pes Doğrusu

Şimdi geçelim deneyimlerime. Öncelikle kulaklık ergonomik ve oldukça rahat. Uzun süreli kullanımlarım da kulağımda bir kulaklığın olduğunu bile bazen unutmuşluğum oldu. Ses yalıtımı konusunda ise dışarıya ses iletmezken dış seslere de oldukça kapalı. Hatta öyle ki kullandığım sürede yolda yürürken araç sesleri ve korna seslerini duymakta zorluk çektim. Kısacası dışarıda kullanırken biraz dikkatli olmakta fayda var, durduk yere başımıza iş açmayalım. Ses konusuna gelecek olursak Xiaomi Hybrid kulaklık isminden de anlaşılacağı üzere çift sürücülü hibrit bir kulaklık. Armatür ve dinamik sürücüler aynı anda bulunan kulaklık farkını ilk andan itibaren gösteriyor. Tiz ve Mid sesleri Armatür sürücüden alırken, basları Dinamik sürücüden almakta. Detayları oldukça iyi bir şekilde yansırken detaylar basların arasında yok olmuyor. Vokal sesleri de oldukça net bir şekilde aktarmayı başarıyor ki bu her kulaklığın yapabileceği bir iş değil. Bas konusunda büyük beklentileriniz olmasın. Benim için oldukça ideal fakat yüksek bir bas istiyorsanız yanlış konudasın dostum.

Xiaomi Hybrid (4).jpg

Peki Xiaomi Hybrid En İyi Hangi Cihaz da Çalışır?

Tepki aralığı oldukça geniş olan kulakta tüm sesler oldukça dengeli ve temiz geliyor, kafa üstü olarak tabir ettiğimiz ve aktif olarak kullandığım Bloody G501’e oranla daha temiz bir müzik deneyimi yaşattı bana. Çeşitli müzik tarzlarında müzik dinleyen biri olarak dinlediğim her müzikte büyük keyif aldım. Kulaklığı 3 farklı cihazda kullandım bunların başında telefonum Xiaomi Mi 5, Masaüstü bilgisayarım ve tabletim Reeder A8iw. Sonuç olarak bilgisayarımdan oldukça yüksek ses alırken diğer mobil cihazlarda daha düşük sesler elde edebildim ama emin olun tatmin edici seslerdi çünkü bilgisayarda kullanırken hiçbir zaman %100’ü göremedim ki sizde kulağınızı seviyorsanız ve daha uzun süre kullanma niyetindeyseniz böyle bir hata yapmayın derim. Bu ses farkının sebebi hibrit kulaklığımız empedans değeri standart 16 ohm yerine 32 ohm olması. Bu durumda kulaklığın maksimum gücünü güçlü ses çıkışı olan bir cihazda alabilirsiniz. Bu arada bilgisayarımda ek bir ses kartı yok Asus anakartların üzerinde bulunan SupremeFX giriş seviyesi bile altı ses kartıyla kullandım kulaklığı.

Xiaomi Hybrid (5).jpg

Teknik Detaylar

• Renk: Gümüş, Altın
  • Kablo Uzunluğu: 125 Santimetre
  • Ağırlık: 14 Gram
  • Sürücü Tipi: Armatür ve Dinamik Sürücü
  • Empedans Değeri: 32 Ohm
  • Hassasiyet: 101 dB
  • Jack Tipi: 3.5 mm Altın Kaplama
  • Giriş ve Çıkış Gücü: 5 mW -- 20 mW
  • Frekans Aralığı: 20 -- 20,000 Hz
  • Kumanda İşlevi: Çağrı Cevaplama, Mikrofon, Şarkı Değiştirme, Ses Kontrolü
  • Kutu İçeriği: Xs, S ve L Silikon Ped (Earmuffs)

Xiaomi Hybrid (6).jpg

Böyle Bir Kulaklık Sizce Ne Kadar?

Ülkemizin de de satılmakta olan kulaklık şuanda Hepsiburada da 85TL’ye satılmakta. Farklı satıcılarda ise bu rakam 77TL’ye kadar düştüğüne tanık oldum. Garanti konusuna gelirsek yurtdışında Aliexpress için garanti veremem fakat GearBest ve Banggood’dan satın alınması durumunda satın alınma tarihinden itibaren 1 yıl boyunca site garanti ve onarım imkanı sunuyor. Ülkemizden almanız halinde satın aldığınız ithalatçı firma tarafından garantisi altındasınız buda ne kadar tatmin eder bilinmez ama en azından yüz yüze görüşebileceğiniz birisi olacaktır karşınızda. Tercih konusunda seçim sizin.

Hepsiburada Ürün Linki

Ve son olarak mikrofonun sesini merak ettiyseniz şuan dinlediğiniz ses kulaklığın mikrofonundan gelmekte. Kullandığım süre boyunca kullanmaktan büyük keyif aldığım Xiaomi Hybrid iyi bir kulaklığa bütçesi olmayanlar için değerlendirmeye alınması gereken bir kulaklık. Bu arada Hybrid Pro kulaklığının incelemesinde yakın zamanda görüşmek üzere hoşçakalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar Sennheiser CX 150 kullanıyorum şu an sesi fena değil bass kısmı o kadar iyi değil . Arada bir kıyaslama yapma şansınız var mı?

Hocam merhabalar Sennheiser CX 150 kullanıyorum şu an sesi fena değil bass kısmı o kadar iyi değil . Arada bir kıyaslama yapma şansınız var mı?
Büyük bir fark hissedeceğini sanmıyorum telefonla dinleyecekseniz. Daha temiz ses verir ama bass konusunda hybrid de hybrid proda çok benzer. Şuan hybrid pro kullanıyorum, hybrid ile hiç bir farkını göremedim telefonun ses çıkışıyla belki daha iyi ses çıkışı veren bir alet yardımıyla farkını görebilirim

Büyük bir fark hissedeceğini sanmıyorum telefonla dinleyecekseniz. Daha temiz ses verir ama bass konusunda hybrid de hybrid proda çok benzer. Şuan hybrid pro kullanıyorum, hybrid ile hiç bir farkını göremedim telefonun ses çıkışıyla belki daha iyi ses çıkışı veren bir alet yardımıyla farkını görebilirim
Sormak istediğim bir üst modeli değil de Sennheiser CX 150 ile arasındaki fark kullandınız mi CX 150 yi bilmiyorum ama geçiş yapma zamanım geldi artık :)

Anladım çok teşekkür ederim yanıtınız için. Ellerinize sağlık tekrardan [emoji4] öneriniz varsa da alırım ama biraz bass konusunda da iyi bir ürün lazım cx e göre.
Bas seven biri değilim temiz ses yani bozulmadan gelen midler benim için daha önemli o yüzden Xiaomi kulaklıkları tam istediğim ürünler oldu :) Şimdiden iyi araştırmalar. Tavsiye edebileceğim bir ürün olursa yazarım :)

Güzel inceleme olmuş hocam elinize sağlık :). Kulak içi kulaklık olarak uzun zamandır Sennheiser'dan başka kulaklık tercih etmedim. CX serisinin neredeyse hepsini eskitmişimdir :D. Şu aralar yeni bir kulaklık bakıyorum. Bütçe 100 TL civarı. Sanırım tercihim bu kulaklık olacak.

Güzel inceleme olmuş hocam elinize sağlık :). Kulak içi kulaklık olarak uzun zamandır Sennheiser'dan başka kulaklık tercih etmedim. CX serisinin neredeyse hepsini eskitmişimdir :D. Şu aralar yeni bir kulaklık bakıyorum. Bütçe 100 TL civarı. Sanırım tercihim bu kulaklık olacak.
Teşekkür ederim :) Valla Sennheiser'dan sonra ne kadar tatmin edebilir bilmiyorum ama Hybrid serisi genel olarak oldukça uygun ve şuan Pro'su 11.11 indirimlerinde kuponla 17 dolar dilersen indirim kodunu ve linkini falan paylaşabilirim :)

Sosyal'de ki şu linkten ulaşabilirsin :) Xiaomi Hybrid Pro vs QKZ KD5

Teşekkür ederim :) Valla Sennheiser'dan sonra ne kadar tatmin edebilir bilmiyorum ama Hybrid serisi genel olarak oldukça uygun ve şuan Pro'su 11.11 indirimlerinde kuponla 17 dolar dilersen indirim kodunu ve linkini falan paylaşabilirim :)

Sosyal'de ki şu linkten ulaşabilirsin :) Xiaomi Hybrid Pro vs QKZ KD5

17 dolar hiçbir şeymiş hocam öncelikli kargosu da var. Galiba sipariş geçeceğim :D. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı