Xiaomi Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

Rivoxile

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Xiaomi Mi 8 Lite kullanıcısıyım. Ne zaman Snapchat, WhatsApp gibi uygulamalardan fotoğraf çeksem telefon sessizde olsa dahi bir ses çıkıyor. Kamera ayarlarından kamera seslerini kapatmam hiçbir işe yaramıyor. Ne yapabilirim bu konu hakkında?

WhatsApp'da ben de kapatamamıştım. Cihazınızda magisk yüklü ise (root gerektirir) belki bu işinizi görebilir.
IMG_20200512_023708.jpg

Aynı cihazda aynı sorunu yaşıyorum. Önceden olmuyordu, naptıysam 1 aydır falan oluyor. Son güncellemeyle mi oldu, bilmiyorum. Çok sinir ediyor, en yüksek seste çıkıyor bir de.

Redmi Note 7 cihazımda aynı sorun vardı (sorun denemez aslında), Play Store'den Silence Camera uygulamasını kurdum. Gayet iyi çalışıyor. Eklenti gibi düşünün ama uygulama.

Bahsettiğiniz sorun aslında bir özellik çin üretimli çoğu cihazda aynı özellik var gizli çekim fotoğrafları önlemek amaçlı.

Redmi Note 7 cihazımda aynı sorun vardı (sorun denemez aslında), Play Store'den Silence Camera uygulamasını kurdum. Gayet iyi çalışıyor. Eklenti gibi düşünün ama uygulama.
10₺ ama? Ücretsiz önerdiğiniz bir yazılım var mı?

Merhabalar. Xiaomi Mi 8 Lite kullanıcısıyım. Ne zaman Snapchat, WhatsApp gibi uygulamalardan fotoğraf çeksem telefon sessizde olsa dahi bir ses çıkıyor. Kamera ayarlarından kamera seslerini kapatmam hiçbir işe yaramıyor. Ne yapabilirim bu konu hakkında?

Ben de mi 8 lite kullanıcısıyım, yaklaşık bir aydır aynı problem bende de var. Sanırım son güncellemeye tekabül ediyor sorunun başlangıcı. Miglobal diye bir iletişim postaları var. Oraya mail attım, bir gün içinde geri dönüş yapıldı ama shutter voice yerine camera voice yazdığım için problemim doğru anlaşılmadı. Düzeltip tekrar mail attım. Cevap bekliyorum. Bu iletişim postasına siz de ingilizce kullanarak mail atarsanız güzel olur. Sanırım çok kişiden bu sorun hakkında geri bildirim gelirse yeni güncellemeyle düzeltme ihtimalleri var.

Geri
Yukarı