Xiaomi Mi 11 Lite hızlı pil tüketimi

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, cihazı alalı 2 hafta oldu ama normalden bayağı hızlı şarjı gidiyor. Videoda 70 dakikada bir yüzde 5-6 giderken bende 40 dakikada falan yüzde 15 civarı gidiyor. Neden böyle, bir sıkıntısı mı var, yoksa bir ayar mı var yapılması gereken? Beni korkutuyor, cihaz yeni sonuçta. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, cihazı alalı 2 hafta oldu ama normalden bayağı hızlı şarjı gidiyor. Videoda 70 dakikada bir yüzde 5-6 giderken bende 40 dakikada falan yüzde 15 civarı gidiyor. Neden böyle, bir sıkıntısı mı var, yoksa bir ayar mı var yapılması gereken? Beni korkutuyor, cihaz yeni sonuçta. Teşekkürler.

Ekran parlaklığını kısın arka planda çok güç harcayan uygulamalar varsa kapatın oda olmazsa güç tasarrufu modunu açın.

Cihaz %100 olup biraz daha kaldıktan sonra fişi çekiyorsunuz değil mi? Eğer böyle yapmıyorsanız normal. Kendin deneyimledim. Ben de Xiaomi kullanıcısıyım. Eğer %100 olduktan sonra 10 dakika beklemeden çekersen mesela %97-98 şarjı çok hızlı bitiyor. 1 gün giden şarj günün yarısını çıkartamayabiliyor.

Cihaz %100 olup biraz daha kaldıktan sonra fişi çekiyorsunuz değil mi? Eğer böyle yapmıyorsanız normal. Kendin deneyimledim. Ben de Xiaomi kullanıcısıyım. Eğer %100 olduktan sonra 10 dakika beklemeden çekersen mesela %97-98 şarjı çok hızlı bitiyor. 1 gün giden şarj günün yarısını çıkartamayabiliyor.

Hocam öyleyse dediğiniz yapacağım ama mesele bende aklıma geldi denemek için akşam yatınca falan şarjda bırakıyordum yine aynıydı.

Hocam öyleyse dediğiniz yapacağım ama mesele bende aklıma geldi denemek için akşam yatınca falan şarjda bırakıyordum yine aynıydı.
Hocam yine bir deneyin belki faydası dokunur. Şarja takın ama %100 olduktan sonra hemen almayın. Biraz beklesin öyle kullanmaya başlayın. Ayrıca kullanmıyorsanız konum ve bluetoothu kapatın, ekran parlaklığını azaltın. Yine mi olmadı? O zaman telefonu garantiye yollamak gerek.

Hayır öyle bir şey yok. Ne kadar doldurup çekerse fark etmez hızlı bitmesini etkilemez. Başka bir sorun bu. Hatta önerilen şarj takma çıkarma %20 olunca takılıp %80-95 ayarında çekmek şarjdan.

Önerim telefonun şarjını sonuna kadar bitirin uyarı versin sonra kendi kapansın. Açmaya basınca açılmazsa o zaman takın sonuna kadar doldurun tam şarj oldu diyene kadar. Kalibre etsin pili. Bu işlemi birkaç ayda bir tekrar edin. Yararlıdır. Gereksiz ve arka planda çalışan şeyleri de pil kısmına girip kısıtlayın.
Tekrar duruma bakalım eğer düzelmezse zaten yeni, servise yollamak en son çare.

hocam selamlar düzeldi mi acaba bir de telefondan memnun musunuz ?

Geri
Yukarı