Xiaomi Mi 6 hayalet ekran sorunu

MacTonight

Decapat
Telefonu alalı 6 ay oldu olmadı, sanırım LG panel kullanıyor ve hayalet ekran sorunu oluştu. Delta garantiyle Hepsiburada'dan almıştım. Örneğin Spotify bildirimi bildirim çubuğunda bir süre kaldıktan sonra oraya yapışıp kalıyor ve çok sinirimi bozuyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Resurrection Remix romunu kurarsan ekrandaki renk paletini ince ayarlarla düzenleme seçeneği mevcut. Mavi tonları arttırınca bu izler kayboluyor. Ghost Screen Fix uygulaması da yararlı olur. Telefon sıcakken veya şarjdayken kullanmamaya çalışın. Koyu renk tema tercih edin. Bu izler bir müddet sonra geçmiyorsa servise gönderebilirsiniz aksi halde serviste işlem görmüyorlar, IPS ekranın doğasında bu var diyorlar.

Ben mavi ışığın azaldıkça o görüntünün gideceğini ve kaybolacağını düşünüyorum, o yüzden telefonu okuma modunda kullanıyorum ve bariz bir şekilde azalma oluştu. Ayroca karanlık ekranlarda daha çol belli oluyor. Sıcaklık ile ilgili tavsiyeniz için teşekkürler.
Ben mavi ışığın azaldıkça o görüntünün gideceğini ve kaybolacağını düşünüyorum, o yüzden telefonu okuma modunda kullanıyorum ve bariz bir şekilde azalma

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı