Xiaomi Mi 6 RAM kullanımı ve hızlı sarj özelliği

smlknr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta önce Hepsiburada.com'dan Xiaomi Mi 6 128 GB'lık modelini sipariş ederek katıldım. Telefonu gerçekten çok beğendim. Hızı beni benden aldı. Umarım stabilitesini bozmaz. Kafamı kurcalayan birkaç detaya gelirsek;

- Öncelikle telefon bilindiği üzere 6 GB'lık bir RAM kullanıyor. Henüz az uygulama yüklememe rağmen son uygulamalara girip temizlediğimde en fazla 3 GB'lık boş RAM kaldığını gördüm. Baktığımızda bu bir sorun mudur yoksa sistem 3 GB'i hapsediyor mu cidden?
- Kafamı kurcalayan diğer bir düşünce ise genel araştırmalarıma dayanarak hızlı şarjın telefon bataryasına uzun vadede sıkıntı çıkardığı yönünde. O yüzden hızlı şarj adaptörüne çok sıcak bakamıyorum açıkçası. (Ama 60-70 dakikada şarjın 0'dan 100'e çıktığını görmek harika bir duygu gerçekten [emoji1] ) Sırf bu yüzden eski kullandığım telefonun adaptörünü kullanma düşüncem var siz bu konuda ne önerirsiniz hızlı şarjı kullanmaya devam edersem zamanla şarjın daha çabuk bittiğini gözle görülür şekilde fark eder miyim ?
Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı şarj kullanmaya devam edin, o kadar mühendis salak değil ki zarar vereceğini bile bile o adaptörü koysunlar. Kullanılmayan RAM boşa giden RAM'dir.

Hızlı şarj uzun vade de sıkıntıya neden olur, ancak bu süre kısa bir zaman değil. Ben G2 kullanırken 2,5 yılın ardından sonra telefonun bataryası öldü, 2.1 amper şarj adaptörü kullanıyordum.
Hocam benim bekledigim ansızın bi sıkıntı olmasi değil zaten. Şuan da gerçekten çok güzel ekran sureleri alıyorum. Beni korkutan bu surelerden zamanla uzaklaşmam olacaktır. Hızlı şarjı kullanmaya devam edersem dediğim gibi sonuçlarla karşılaşir mıyım onu merak ediyorum.

İlla ki ilerleyen yıllarda bir sıkıntısı olacaktır, hızlı şarj batarya sağlığını etkiliyor ne yazık ki. Aciliyetin olduğu zaman hızlı şarj kullan, telefonu geceden sabaha kadar şarja takacaksan ise o zaman amper değeri düşük adaptör kullan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı