Xiaomi Mi Box S 4K Alınır mı?

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Bu modeli 450 TL'ye almayı düşünüyoruz çünkü Smart bir televizyona sahip değiliz. İnternette öven de var gömende. Örneğin cihazda takılma sorunu var diyorlar. Bu düzeltilmiş midir acaba? 450 TL gibi bir bütçemiz var böyle bir Android TV için. Sizce alınır mı? İnternetimiz 10 Mbps'lik bir paket. Ortalama 8.4 Mbps hız alıyorum. Yeterli olur mu?

Bir de Xiaomi Mi Box S, 8 GB hafızaya sahip sanırım. Bunu arttırma şansım var mı?

Farklı bir Android TV öneriniz varsa alabilirim. Lütfen Aliexpress tarzı siteler üzerinden önermeyin. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hiçbir Android TV Box Apple TV kadar stabil değil. İstersen en iyisini al, Android TV Box'lar sapıtıyor bir yerden sonra. Adam gibi stabil bir cihaz istiyorsanız Apple TV tek alternatif. Amazon Fire Stick de çok iyi ama Türkiye'de bulmak zor. Evet Apple TV pahalı doların da etkisiyle ama ilk çıktığında aldım, 500 liraydı o zamanlar, yıllardır kullanıyorum hala ilk günkü gibi stabil, güncelleme alıyor. En az 4. nesil olmasına dikkat edin, 4. nesil öncesine uygulama yüklenmiyor.

Ha gidip bir Android TV Box alırsanız da 500 lira veya fazlasını verseniz de Android TV Box'lar çöp. Ne yazık ki böyle.

Hocam hiçbir Android TV Box Apple TV kadar stabil değil. İstersen en iyisini al, Android TV Box'lar sapıtıyor bir yerden sonra. Adam gibi stabil bir cihaz istiyorsanız Apple TV tek alternatif. Amazon Fire Stick de çok iyi ama Türkiye'de bulmak zor. Evet Apple TV pahalı doların da etkisiyle ama ilk çıktığında aldım, 500 liraydı o zamanlar, yıllardır kullanıyorum hala ilk günkü gibi stabil, güncelleme alıyor. En az 4. nesil olmasına dikkat edin, 4. nesil öncesine uygulama yüklenmiyor.

Ha gidip bir Android TV Box alırsanız da 500 lira veya fazlasını verseniz de Android TV Box'lar çöp. Ne yazık ki böyle.
Keşke alabilsek ama en kötüsü bile 900 TL olmuş :D İkinci el 3. nesil cihazları 300-350 TL gibi fiyatlara bulabiliyorum ama dediğin gibi uygulama yüklenmeyecek. Aile de Apple kullanan da yok. Netflix, Youtube, Kodi, BluTV gibi şeyler için alıyoruz zaten :)

Bu modeli 450 TL'ye almayı düşünüyoruz çünkü Smart bir televizyona sahip değiliz. İnternette öven de var gömende. Örneğin cihazda takılma sorunu var diyorlar. Bu düzeltilmiş midir acaba? 450 TL gibi bir bütçemiz var böyle bir Android TV için. Sizce alınır mı? İnternetimiz 10 Mbps'lik bir paket. Ortalama 8.4 Mbps hız alıyorum. Yeterli olur mu?

Bir de Xiaomi Mi Box S, 8 GB hafızaya sahip sanırım. Bunu arttırma şansım var mı?

Farklı bir Android TV öneriniz varsa alabilirim. Lütfen Aliexpress tarzı siteler üzerinden önermeyin. Teşekkürler şimdiden.

Yeni aldım hocam. Gayet memnunum. Takılma sorunu yok. Deneme Netflix aldım. O da takılmıyor. 16 MBPS hat var ama WIFI ile 11 12 civarı alıyor yaptığım testlerde. Netflix için kendi sayfasında yazdığı 1080p de 5 MBPS yeterliymiş. Olmazsa USB ethernet aparatlarla kablolu bağlayıp daha stabil ve yüksek hız almak tabi ki mümkün.

Superonline üyesiydim o sırada Turkcell TV+ almıştım. 3 5 lira civarıydı. Turknet'e geçtikten sonra kapanmamış arada PC'den kullanıyordum ama kapatmayı düşünüyordum. Ama Mi Box alınca ona kurdum. Çok güzel oldu çünkü TV kanallarını 24 saat civarı geri almak mümkün. Ben yıllardır TV kullanmam ama ailem için süper oldu diyebilirim.

Tabi bunun dışında Kodi vs gibi bazı güzel özellikleri var.

Başta klavye mouse'a alıştığımız için öğrenmesi biraz zaman alabilir ama kısa sürede hallediyorsunuz. Kimisi kablosuz klavye mouse alabiliyor yada air mouse'lu kumanda alan da var ama çok gerekli değil.

Hafızası bence yeterli. Tabi daha geniş hafızalı modeller olabilir ama arkadaşlarım bunu tavsiye ettiler diye aldım. Netflix için kumandadan ayrı bir tuşu da var. Netflix sertifikası olan nadir Box'lardan birisiymiş. IPTV kullanılıyorsa onun içinde LİVE butonu var. Sesli arama yapabiliyor. Hatta telefonu kumanda uygulaması kurarak telefonun klavyesini kullanmak mümkün.

HDMI CEC ile kumandadan kapattığınızda televizyon da kapanabiliyor yada televizyonun kumandasından da kontrol etmek mümkün olabiliyor. Bazı yerlerde takılıyor diyenler bu özelliği açarak düzeldiğini söylüyorlar. Ben 2 türlü de takıldığına şahit olmadım yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Epey de uygulama kurdum diyebilirim.

Şu an fazlasıyla memnunum.

Eksikleri : Direk ağ girişi olmalıydı. Kumandası en azından air mouse'lu şekilde gelmeliydi. Kumandadan direk sesi kesme tuşu olmalıydı.Tek usb girişi yetersiz gelebilir, daha fazla olmalıydı. Tabi uygun olan usb ethernet aparatlarını alınca usb çoklayıcı görevi de görüyor. Yine de ekstra masraf olmamalıydı.

Son düzenleme:
Keşke alabilsek ama en kötüsü bile 900 TL olmuş :D
Biraz sabredip biriktirin hocam, 4. nesil 2. el Apple TV'leri ucuza koyuyorlar bazen. Gerçekten diğerleriyle arasında çok fark var. Yani en iyi Android TV Box bile sizi pişman edecektir. Takılma, kasma sorunu var hepsinde. WiFi sorunlu oluyor çoğunda. Birçoğunu ben bizzat kullandım. Yani bu saatten sonra sana bedava verelim al kullan deseler kabul etmem. Apple TV stabilliği hiçbirinde yok. Bir gram kasma yok, stabil, wifi sorunsuz, uygulama desteği çok iyi, güncelleme alıyor sürekli. Android TV Box alacağınız paranıza yazık. Bu arada 8 Mbit yeterli olur ama başka biri içerde Twitch yayını, YouTube videosu vb. izlerse sıkıntı olabilir. Tek başına yeter ama 8 Mbit.

Yeni aldım hocam. Gayet memnunum. Takılma sorunu yok. Deneme Netflix aldım. O da takılmıyor. 16 MBPS hat var ama WIFI ile 11 12 civarı alıyor yaptığım testlerde. Netflix için kendi sayfasında yazdığı 1080p de 5 MBPS yeterliymiş. Olmazsa USB ethernet aparatlarla kablolu bağlayıp daha stabil ve yüksek hız almak tabi ki mümkün.

Superonline üyesiydim o sırada Turkcell TV+ almıştım. 3 5 lira civarıydı. Turknet'e geçtikten sonra kapanmamış arada PC'den kullanıyordum ama kapatmayı düşünüyordum. Ama Mi Box alınca ona kurdum. Çok güzel oldu çünkü TV kanallarını 24 saat civarı geri almak mümkün. Ben yıllardır TV kullanmam ama ailem için süper oldu diyebilirim.

Tabi bunun dışında Kodi vs gibi bazı güzel özellikleri var.

Başta klavye mouse'a alıştığımız için öğrenmesi biraz zaman alabilir ama kısa sürede hallediyorsunuz. Kimisi kablosuz klavye mouse alabiliyor yada air mouse'lu kumanda alan da var ama çok gerekli değil.

Hafızası bence yeterli. Tabi daha geniş hafızalı modeller olabilir ama arkadaşlarım bunu tavsiye ettiler diye aldım. Netflix için kumandadan ayrı bir tuşu da var. IPTV kullanılıyorsa onun içinde LİVE butonu var. Sesli arama yapabiliyor. Hatta telefonu kumanda uygulaması kurarak telefonun klavyesini kullanmak mümkün.

HDMI CEC ile kumandadan kapattığınızda televizyon da kapanabiliyor yada televizyonun kumandasından da kontrol etmek mümkün olabiliyor.

Şu an fazlasıyla memnunum.
Biz de akşama kadar alacağız bir tane. Marka güven veriyor. Mi 6 kullanıcısıyım 1-2 tane sorun ya yaşamışımdır ya yaşamamışımdır. Babam bir arkadaşına sormuş o da demiş Wechip V8 Max modelini alın. Daha fazla RAM ve hafıza var demiş. CPU'ları da aynı sanırım ama marka olunca işte :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı