Xiaomi Mi Max 3 Hızlı şarj ve bilgisayara USB bağlantı sorunu

Cy-me

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar; Xiaomi Mi Max 3 cihazım başlıkta belirttiğim gibi ne hızlı şarj özelliğini kullanıyor, ne de USB kablo ile bilgisayara bağladığımda bilgisayardan dosya alışverişi yapabiliyorum. Cihazı yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ama hızlı şarj problemi çekilmez bir dert haline geldi. Söz ettiğim batarya 5500 mAh olunca normal şarjda dolması hayli uzun sürüyor. Cihazın orijinal şarj kablosunun bozulduğunu düşünerek önceden aldığım başka bir şarj kablosunu kullandığımda durum bir süreliğine çözülmüştü. Fakat sonrasında cihaz yeniden hızlı şarj ediliyor özelliğini kaybedip yeniden bilgisayarla bağlantı kuramaz oldu. Cihazın yeniden hızlı şarj özelliği aktif olsun diye uyguladığım adımlar sırasıyla şöyledir;
- Farklı bir hızlı şarj cihazı ile şarj etmek.
- Cihaza uygun şarj soketi alıp soketi değiştirmek.
- Yazılımsal kaynaklı bir problem olduğunu düşünerek telefonu sıfırlamak.
Denediğim adımların hiçbiri işe yaramadı. Bu aşamadan sonra derime çözüm olacak kişileri dinlemekten başka bir şey aklıma gelmiyor. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Acaba pc bağlantı sorunu bağladıktan sonra yukarı gelen bildirimden dosya transferini aktifleştirmemiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir mi veya direkt tel ekranına geliyor o bildirim daha başka çok yöntem var sırayla deneyeceğiz :D

Acaba pc bağlantı sorunu bağladıktan sonra yukarı gelen bildirimden dosya transferini aktifleştirmemiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir mi veya direkt tel ekranına geliyor o bildirim daha başka çok yöntem var sırayla deneyeceğiz :D
Maalesef usbye bağlandığına dair tek bir işaret bile çıkmıyor telefonda sadece şarj oluyor bir çok kez usb hata ayıklamasını açıp denediğim halde olmadı :D

Maalesef usbye bağlandığına dair tek bir işaret bile çıkmıyor telefonda sadece şarj oluyor bir çok kez usb hata ayıklamasını açıp denediğim halde olmadı :D
Soracağım diğer yöntemlerden biri oydu :D Acaba kablonuzu başka bir telefonla pc bağlamayı deneseniz bazı kablolar sadece charge işlevli de

Garantiye göndermeyi denediniz mi ?
Ürünü henüz Türkiye'de mağazası yokken almıştım. İthalatçı garantili olarak. O yüzden gönderme taraftarı olmadım. Çünkü o tarz garantilerde orijinal olmayan ürün takma ihtimalleri çok yüksek oluyormuş.
Soracağım diğer yöntemlerden biri oydu :D Acaba kablonuzu başka bir telefonla pc bağlamayı deneseniz bazı kablolar sadece charge işlevli de
Valla elimde yaklaşık 3 adet type-c kablosu var :D sadece 1 tanesi böyle bahsettiğiniz şarj işlevinde, biri cihazın orijinal kablosu, diğeri de satın aldığım yedek data ve şarj kablosu. Başka yöntem var mı acaba? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı