Xiaomi Mi Note 10 Lite vs iPhone SE 2020

Dayex

Centipat
Katılım
31 Mayıs 2020
Mesajlar
24
Arkadaşlar telefon fiyatları artmadan telefon almak istiyorum. Hafif bir araştırmam sonucunda bu 2 telefon arasında kaldım. Malum öğrenciyim benim için uzun süre gitmesi önemli. Çok oyun oynayan biri değilim ara sıra oynarım. Daha çok sosyal medyada (Instagram, YouTube, WhatsApp) dolaşıyorum. İkisini para farkına çok takılmayın. iPhone tamamen aklıma yatıyor ama benim gözümde tek eksisi batarya gibi gözüküyor ki çoğu kişi oyun falan çok oynamadığım sürece günü çıkarabileceğimi söylüyor. Xiaomi için eksilerim ise çok ağır olması, uzun süre güncelleme almaması ve Android olduğu için 1-2 yıla kasmalar donmalar olduğu söylenmesi. iPhone diyecek arkadaşlar içinde siyah mı kırmızı mı alayım?
 

Ziya Tolga

Hectopat
Katılım
15 Ekim 2016
Mesajlar
845
Makaleler
1
Çözümler
4
Xiaomi için eksilerim ise çok ağır olması, uzun süre güncelleme almaması ve Android olduğu için 1-2 yıla kasmalar donmalar olduğu söylenmesi.

Ayrıca o model için Wi-Fi sorunu, sensor problemi, yanlış çıkan yazılım güncellemeleri gibi sayabileceğimiz bir çok sorunu da ekleyebiliriz.

Apple ve android telefonları uzun sürelerde kullanan birisiyim. Bu durumdan kaynaklı herhangi bir taraf tutmak gibi bir durumum yok. Fakat ben şahsi olarak Xiaomi 'nin telefonları hariç diğer bütün ürünleri gayet başarılı buluyorum. Telefon konusunda istenilen verimi bir türlü yakalayamadılar. Kısa bir araştırma yaptığınızda bile özellikle Redmi serileri ile ilgili açılmış olan bol bol sorun konularını forumlarda bulabilirsiniz. Tabii ki fazla satıldığı için fazla konu var ve diğer markalarda da sorun var. Fakat telefon sektöründe çalışmış birisi olarak ne yazık ki bu markanın güven vermediğini size gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Bu söylediklerim tamamen benim şahsi görüşüm ve tecrübelerime dayalıdır. Herkesin fikrine de saygım var.
 

Eray3424

Centipat
Katılım
7 Eylül 2020
Mesajlar
1.115
Makaleler
3
Çözümler
2
Yer
Darıca/Nenehatun Mahallesi
Ayrıca o model için Wi-Fi sorunu, sensor problemi, yanlış çıkan yazılım güncellemeleri gibi sayabileceğimiz birçok sorunu da ekleyebiliriz.

Apple ve Android telefonları uzun sürelerde kullanan birisiyim. Bu durumdan kaynaklı herhangi bir taraf tutmak gibi bir durumum yok. Fakat ben şahsi olarak Xiaomi'nin telefonları hariç diğer bütün ürünleri gayet başarılı buluyorum. Telefon konusunda istenilen verimi bir türlü yakalayamadılar. Kısa bir araştırma yaptığınızda bile özellikle Redmi serileri ile ilgili açılmış olan bol bol sorun konularını forumlarda bulabilirsiniz. Tabii ki fazla satıldığı için fazla konu var ve diğer markalarda da sorun var. Fakat telefon sektöründe çalışmış birisi olarak ne yazık ki bu markanın güven vermediğini size gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Bu söylediklerim tamamen benim şahsi görüşüm ve tecrübelerime dayalıdır. Herkesin fikrine de saygım var.

Ucuz etin yahnisi yenmez anlayacağınız arkadaş doğru söylemiş eğer Android Bit cihaz alacak olsaydım Samsung alırdım babama M31 aldık bütçesi ve amacına göre iyi bir cihazdı bende elime aldım kurulumunu yaptım malzemesi vs yazılımı gayet düzgün diğer Android cihazlara nazaran.
 
Yukarı