Xiaomi Mi TV Stick 1080p Android TV Çalışmıyor

tayfunsercan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar bugün hepsiburada.com sitesinden Hepsiburada satıcısından Xiaomi Mi TV Stick 1080p Android TV aldım. Televizyonuma HDMI girişinden bağladığımda bir tepki göremedim. Normalde bu HDMI girişlerine Laptop bağlayarak aktif olarak kullanıyordum. Sorun sizce ne olabilir? Acaba aldığım cihaz sorunlu olabilir mi? İade edip yeni bir tane alsam mı? Televizyona takıyorum ancak HDMI moduna alınca sanki hiç algılamıyor ve ekran siyah olarak kalıyor yani sol üstte HDMI 1 yazısından başka bir şey göremiyorum.

Ürün: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...a-player-dolby-dts-chromecast-pm-HB00000VGTNB
Televizyon: Arçelik A32-LCE-0B LCD Televizyon

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyon üzerinde USB girişi yoktu. Zaten yanında adaptör göndermişler. Prize bağlayarak güç veriyorum ve ışığı yanıyor sorun yok gibi güç yönünden.
Kullanma kılavuzunu okuyarak tekrardan kurmayı deneyin. Mümkünse başka cihazda deneyin. Eğer hala olmuyorsa iade edersiniz.

Kurulumu doğru yaptığından emin misin?
Ürünün ekranı gelmediği için bir sonraki adıma geçemiyorum. Normalde olması gereken sanırım cihazı takınca ya direk ekran gelmesi gerekliymiş veya OK tuşuna bastıktan sonra ekran gelmesi gerekliymiş. Ancak ben örneğin HDMI 1 yazısından başka bir şey göremiyorum. Sakin cihaz çalışıyor gibi ancak televizyonda görüntüleyemiyorum gibi. Çünkü cihaz ekranı yansıtmadığı halde 20 dakikada ısınmaya başlıyor.

Kullanma kılavuzunu okuyarak tekrardan kurmayı deneyin. Mümkünse başka cihazda deneyin. Eğer hala olmuyorsa iade edersiniz.
Kullanma kılavuzuna ve internetteki kurulum videolarına göre yapmaya çalıştım. Ancak ilk adımı uygulamak için OK tuşuna basınca cihaz ekranını görmem gerekiyordu ve bu ekran gelmiyor. Başka cihazda deneme şansım yok çünkü tek televizyon var. Acaba masaüstü bilgisayarda veya dizüstü bilgisayarda deneyebilir miyim?
Hocam ben de çok yakın zamanda bu ürünü aldım ve kurulumda sıkıntı yaşamıştım. Menüden doğru HDMI girişini seçiyorsunuz, değil mi?
Evet zaten HDMI girişlerini sürekli kullanıyordum. Dizüstü bilgisayarda Youtube sitesini kullanıyordum.

Televizyon üzerinde başka HDMI girişi varsa dener misiniz? Bir de ürün ile gelen (gelmemiş ise sorun yok.) uzatma aparatını kullanıyor musunuz?

En kötü ihtimalle komşunuz vs. varsa müsait bir vakit onlarda deneyebilirsiniz cihazı izin verirlerse.

Televizyon üzerinde başka HDMI girişi varsa dener misiniz? Bir de ürün ile gelen (gelmemiş ise sorun yok.) uzatma aparatını kullanıyor musunuz?

En kötü ihtimalle komşunuz vs. varsa müsait bir vakit onlarda deneyebilirsiniz cihazı izin verirlerse.
2 adet HDMI girişi var denedim sonuç aynı. Uzatma aparatı gelmişti. Aparat ile de denedim aparatsız da. Sanırım iade edip aynı üründen tekrar alacağım. Çünkü internette çok daha eski televizyonlarda çalışıyor ve çoğu kişi HDMI girişi olan televizyonlarda her türlü çalışır olarak belirtmiler.

Geri
Yukarı