Xiaomi Mi TV Stick mi, Xiaomi Mi Box S 4K mı?

Emre G

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Phillips LCD TV 42PFL5405H/12 modelinde akıllı olmayan bir televizyona sahibim. 1080p desteği mevcut, 4K'yı ise desteklemiyor. Aklıma takılan soru ise, Xiaomi Mi Stick mi yoksa Box S'mi almalıyım? Eğer Box S alırsam 4K desteklemeyen bir televizyon için herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Ya da aralarında performans açısından çok bir fark yok, olayı sadece 4K diyecekler olursa sadece Netflix, YouTube'ya da herhangi bir şey izlemek için Mi Stick işimi görebilir mi? Oyun oynamak gibi bir isteğim yok, sadece internet üzerinden çeşitli şeyler izleyebilmek. Fakat kafamı kurcalayan hangisini tercih edeceğim ve 4K destekli olmayan bir televizyonda Mi Box S herhangi bir sıkıntı yaratır mı vs... Şimdiden tavsiye ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Phillips LCD TV 42PFL5405H/12 modelinde akıllı olmayan bir televizyona sahibim. 1080p desteği mevcut, 4K'yı ise desteklemiyor. Aklıma takılan soru ise, Xiaomi Mi Stick mi yoksa Box S'mi almalıyım? Eğer Box S alırsam 4K desteklemeyen bir televizyon için herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Ya da aralarında performans açısından çok bir fark yok, olayı sadece 4K diyecekler olursa sadece Netflix, YouTube'ya da herhangi bir şey izlemek için Mi Stick işimi görebilir mi? Oyun oynamak gibi bir isteğim yok, sadece internet üzerinden çeşitli şeyler izleyebilmek. Fakat kafamı kurcalayan hangisini tercih edeceğim ve 4K destekli olmayan bir televizyonda Mi Box S herhangi bir sıkıntı yaratır mı vs... Şimdiden tavsiye ve bilgileriniz için teşekkür ederim.
Açıkçası yerinizde olsam kullandığım televizyon da 1080p çözünürlüğe sahip olduğu için bütçenizi zorlamıyor ise Box S modelini tercih ederim. Çözünürlük farkından ziyade iki ürün arasında performans farkı da mevcut. Uzun süre kullanacaksanız bunu da göz önünde bulundurup Box S almakta fayda var.

Mi Box ve Stick sahibi olarak şunu belirtmek isterim ki, evet arada sadece bellek ve çözünürlük farkı var. Bütçeniz yetiyorsa ve en önemlisi ileriye dönük açısından Mi Box almanızı tavsiye edeceğim. 4K destekli olmayan bir televizyonda Mi Box açısından zaten bir sorun oluşturmaz. Ancak sadece ve sadece Youtube, Netflix ila Amazon Prime olarak kullanacaksanız Mi Stick işinizi hali haliyle görecektir.

Açıkçası yerinizde olsam kullandığım televizyon da 1080p çözünürlüğe sahip olduğu için bütçenizi zorlamıyor ise Box S modelini tercih ederim. Çözünürlük farkından ziyade iki ürün arasında performans farkı da mevcut. Uzun süre kullanacaksanız bunu da göz önünde bulundurup Box S almakta fayda var.
Box S alın. Ben gayet memnunum.
Uyumsuzluk gibi bir şey olmuyor merak etmeyin televizyonun çözünürlüğü neyse onda çalışır zaten 4K'ya kadar.
Mi Box ve Stick sahibi olarak şunu belirtmek isterim ki, evet arada sadece bellek ve çözünürlük farkı var. Bütçeniz yetiyorsa ve en önemlisi ileriye dönük açısından Mi Box almanızı tavsiye edeceğim. 4K destekli olmayan bir televizyonda Mi Box açısından zaten bir sorun oluşturmaz. Ancak sadece ve sadece Youtube, Netflix ila Amazon Prime olarak kullanacaksanız Mi Stick işinizi hali haliyle görecektir.
Aslında Box S almak daha ağır basıyordu, kafamı kurcalayan ve pek de anlamadığım kısım işin 4K boyutu idi. Eğer televizyonun çözünürlüğüne uygun çalışıyor ve sorun oluşturmuyorsa Box S'i daha uygun görüyorum. Mi Stick alıp ileride keşke Box S alsaydım düşüncesine kapılmamak için, kafamdaki soruyu da çözüme kavuşturduğuma göre aslında Box S almam gerektiğine kanaat getirdim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Hocam siz ürünü kullandınız mı?
Kullanmadım ama Xiaomi gibi yazılım özürlü bir firmadan stabil bir ürün çıkacağını sanmıyorum. Zamanında bir sürü yazılım hatası var deniyordu. Ayıracak dediğim kutular Amlogic S905X2/3 kullanıyor. Xiaomi ise Amlogic S905X kullanıyor, hem eski bir işlemci hem 2 kat daha az performans veriyor dediklerimden, ayrıca eski olduğu için yeni kodekleri desteklemiyor. Xiaomi' nin zamanında çok reklamı yapıldı. Koca bir balon.

Mi TV Stick kullanıyorum, telefondan/bilgisayardan APK dosyası paylaşarak her türlü uygulamayı yüklüyorum. YouTube'da takılıyorum. Telefon ekranı yansıtıyorum. İşimi görüyor fakat USB girişi yok, Mouse flash vb takamıyorsunuz. Box'da varmış, keşke zamanında bütçe arttırıp Box'ı alsaydım diyorum. Hem performans açısından da yüksek. Ama işimi görüyor, 4-5 cm boyutuyla her yere götürebiliyorum. Benim USB ile işim olmaz diyorsanız Stick iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı