Xiaomi Mi Wi-Fi Pro sinyal güçlendirici alınır mı?

Kromish

Femtopat
Katılım
26 Ocak 2020
Mesajlar
46
Beğeniler
7
Az önce açtığım konuda bunu önerdiler. Fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyorum. Bu ürünü *kullanan* varsa birkaç sorum olacaktı. Wi-Fi'nin dibinde 7.1 Mbps internet alıyorum. Ev iki katlı olduğu için 2. kata maalesef çekmiyor. 7.1'in ne kadarını alabilirim sizce? 7.1 ile aynı hızda alamam değil mi? Bir de ürünü kullananların dediğine göre ara sıra internet bağlantısı gidiyormuş. Yeniden kurmak vs gerekiyormuş. Bu doğru mu, yardımcı olabilir misiniz?

Belirtmeyi unuttum. Evin 2. katında 7.1 Mbps'nin sadece 1.31'ini alabiliyoruz.
Az önce gördüğüme göre birisi şöyle demiş. İnternet'i "Çin" konumunda bağlamalısınız, yoksa olmaz. Çin'den bağlayınca da Wi-Fi'nin kendi interneti(ana internet) kesiliyor. Doğru mudur? Hocam parasını anca çıkardım. Sonradan sıkıntı olmasını istemediğim için bu kadar soru soruyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Letho of Gulet

Hectopat
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
2.181
Çözümler
17
Beğeniler
2.313
Yer
Engerek Okulu (ama firar etti)
Ben 2 aydır kullanıyorum. Hiç çekmeyen 2 oda artık full çekmeye başladı. Fakat ara sıra internet bağlantısı kesiliyor, max 1.5 dakika sonra tekrar geliyor. Fiyatına göre gayet iyi, tavsiye ederim.

Evet bölgeyi Çin yapmak gerekiyor ama önemli bir şey değil.

Aynı hızı büyük ihtimalle alamazsınız.
 

bora_yarkin

Hectopat
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
98
Çözümler
1
Beğeniler
68
Wifi menzil genişletici kullanmanı tavsiye etmiyorum. Onun yerine 2. kata kablo çekip access point takarsan çok daha stabil bir internet alırsın. Bu güne kadar tp-link’in 5 farklı menzil genişleticisini denedim. Genelde hepsi internet hızını yarı yarıya düşürüyor.
 

NightWist_90

Picopat
Katılım
24 Ekim 2020
Mesajlar
103
Çözümler
1
Beğeniler
32
Çok rahat alabilirsin hatta hızı bile arttırıyor kullanıyorum çok memnunum. Tek sıkıntı bölgeyi Çin'e ayarlaman lazım bir de bazen IP adresi bulamıyor onun dışında gayet güzel.
 

Yukarı