Xiaomi Mi5S Oyun Performansı Sorunu

lunarov

Hectopat
Arkadaşlar elimde Xiaomi Mi5s var. Ve PUBG Mobile oyununu indirdim. Ama oyunu oynarken tam verim alamıyorum. İşlemcilerimin 3. Ve 4. Çekirdekleri uykuda yazıyor.
1521728815214.png

Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam verim alamamaktan kastın nedir? CPU ne kadar çekirdek gereksinimi duyarsa o kadar kullanır, ekstra bir şey yapamazsın, Adreno 530 fazlasıyla yetiyordur.
Oyun low da az olsada kasıyor CPU kullanımı %100 oluyor ama dediğim gibi 3. ve 4. Çekirdekler uykuda, ihtiyaç dan kastın %100 kullanım mı?

Oyun İnternet üzeri mi oynanıyor? Bu yüzden kaynaklı bir sorun olabilir, oyundan kaynaklı da olabilir. Telefon güç tasarruf modu açık değil, değil mi? Size oyunu oynatan temel etkende işlemci değil ekran kartıdır. Telefonunuzun donanımı hayli hayli yeterli. Adreno 530, 1080P de çok iyi performans verir. Başka oyunlarda durum nasıl? Oyuna girerken de arka planda uygulama açık bırakma. Burada çekirdek kulanımları ile alakalı bir sıkıntı yok. SD 821 modeli de 4 çekirdekli bir işlemcidir, 2 çekirdek yüksek performanslı çekirdeklerdir, geriye kalan 2 çekirdek ise verimlilik odaklı çekirdeklerdir. Oyunlarda yüksek performanslı çekirdekler devreye giriyor. Normal kullanımda ise daha güçsüz olan çekirdekler çalışıyor.

Oyun İnternet üzeri mi oynanıyor? Bu yüzden kaynaklı bir sorun olabilir, oyundan kaynaklı da olabilir. Telefon güç tasarruf modu açık değil, değil mi? Size oyunu oynatan temel etkende işlemci değil ekran kartıdır. Telefonunuzun donanımı hayli hayli yeterli. Adreno 530, 1080P de çok iyi performans verir. Başka oyunlarda durum nasıl? Oyuna girerken de arka planda uygulama açık bırakma. Burada çekirdek kulanımları ile alakalı bir sıkıntı yok. SD 821 modeli de 4 çekirdekli bir işlemcidir, 2 çekirdek yüksek performanslı çekirdeklerdir, geriye kalan 2 çekirdek ise verimlilik odaklı çekirdeklerdir. Oyunlarda yüksek performanslı çekirdekler devreye giriyor. Normal kullanımda ise daha güçsüz olan çekirdekler çalışıyor.
Tasarruf modunda değil elbette oyunda kasıyor arkadaşımda benim cihazımın plus olanı mevcut herhangi bir kasma yok. Çok rahatsız edici oyunda hedef alamıyorum. Ne yapmalıyım arkada çalışan uygulama bırakmıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı