Xiaomi Note 11 Pro ilk gün şarjının hızlı bitmesi

Fırat Albayrak

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben dün Xiaomi not 11 Pro aldım 100'de 3'e kadar güncellemedir vs tüm işleri halledip kısa sürede şarj ettim 100'de 100 oldu süper Turbo şarjıyla fakat şu an inanılmazsı güç bir sekilde sadece molalarda ve normal mesenger Instagram sohbeti kullandım Xiaomi Watch sabah 9'dan aksam 4'e kdr baglı kaldı sadece okdr 100'de 100 şarj ıle gece 1'den saat 5.50'ye kdr falan kullandım yogun değil oda şarj 26 normal mi? Eve gidip yeniden fullueyeceğim şarjı bir daha bakacağım muthiş hızlı gidiyor gibi geldi yorumlarda 2 gün gittigini söleyen 1.5 gün rahat cıkıyor diyorlardı anlam veremedim siz ne düşünüyorsunuz canımı sıkmadı değil ekranı 60 Hz ve parlaklık yarının bir tık altında kullanmama rağmen?

Şarjı en çok neyin kullandığı önemli.

Ayarlardan pil bölümüne gelip pil kullanım oranlarında en çok pil harcayan uygulamaya veya elemanları görebilirsiniz. Ekran çok harcayabilir LCD olanlardan ise. Ama Note 11 Pro AMOLED'di galiba.

Yani sizin dediğiniz şekilde şarj ettiğim POCO X3 GT telefonumu sabah 7 8 civarında şarjdan çıkartıp akşam 17 civarına kadar rahat rahat kullanıyorum çünkü. LCD var ekranda ve daha fazla güç tüketiyor normal şartlar altında AMOLED'e göre.

Bu arada MIUI 13 sürümüne güncellediyseniz eğer şarjı daha fazla götürüyor bu sürüm. MIUI 12.5.4 sürümğndeyken ben sabah 7 de şarjdan çıkarıyordum gece 1 de mi ne şarja takıyordum. Onuda %20 mi ne kalıyordu.

Şarjı en çok neyin kullandığı önemli.

Ayarlardan pil bölümüne gelip pil kullanım oranlarında en çok pil harcayan uygulamaya veya elemanları görebilirsiniz. Ekran çok harcayabilir LCD olanlardan ise. Ama Note 11 Pro AMOLED'di galiba.

Yani sizin dediğiniz şekilde şarj ettiğim POCO X3 GT telefonumu sabah 7 8 civarında şarjdan çıkartıp akşam 17 civarına kadar rahat rahat kullanıyorum çünkü. LCD var ekranda ve daha fazla güç tüketiyor normal şartlar altında AMOLED'e göre.

Bu arada MIUI 13 sürümüne güncellediyseniz eğer şarjı daha fazla götürüyor bu sürüm. MIUI 12.5.4 sürümğndeyken ben sabah 7 de şarjdan çıkarıyordum gece 1 de mi ne şarja takıyordum. Onuda %20 mi ne kalıyordu.

Baktıgımda telefon beklemede 100'de 25.88 yazıyor. Sonra Android sistemi 100'de 15, sonra Instagram 100'de 7 gibi ve daha da kücülen degerler var. Telefon beklemede 100'de 25 mevzusu nedir? Nasıl düzelir öneriniz var mı? Böyle giderse fabrika ayarına dönüp güncelleme yapmayacağım da deneyeceğim. Bir de dediğiniz gibi degerler normal mi ya da orada 3 adet bil sorunu gözükmekte falan dedi. Onayladım birine 3 dakıka birine +1 dakika daha pil ömrü ekledi. Pil sorunu kalmadı yazdı ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an bugünkü verilerim benim bunlar.

Screenshot_2022-11-30-20-25-17-732_com.miui.securitycenter.jpg

Mesela benim en çok hatta yarısından çoğu desem yeridir ekran yemiş. Senin arka planda beklemedeyken yemiş. Ya daha telefon ayarlamalarını kendi içinde bitirememiş ya da başka bir olay var. Ben bunu çıkartıyorum.

Sizde bu şekilde fotoğraf atarsanız kafamda daha iyi canlanabilir ve tavsiyede bulunabilirim diye düşünüyorum.

@BERWAR hocam sizin düşünceleriniz neler?

Şu an bugünkü verilerim benim bunlar.

Eki Görüntüle 1589207

Mesela benim en çok hatta yarısından çoğu desem yeridir ekran yemiş. Senin arka planda beklemedeyken yemiş. Ya daha telefon ayarlamalarını kendi içinde bitirememiş ya da başka bir olay var. Ben bunu çıkartıyorum.

Sizde bu şekilde fotoğraf atarsanız kafamda daha iyi canlanabilir ve tavsiyede bulunabilirim diye düşünüyorum.

@BERWAR hocam sizin düşünceleriniz neler?
Telefon 100 de 100 sarzda 21 saattir açık değil orada hata var dün gece 1 den subsaate kdr açık degerlerm bu larb

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-30-20-42-33-059_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-11-30-20-42-33-059_com.miui.securitycenter.jpg
    51,7 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2022-11-30-20-42-28-381_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-11-30-20-42-28-381_com.miui.securitycenter.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2022-11-30-20-42-22-823_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-11-30-20-42-22-823_com.miui.securitycenter.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 37
Ama değerlere göre bir hata yokmuş gibi gözüküyor hatta siz şarja bile takmamışsınız. Hadi şarja takıp süre sıfırlanmamış olayı olsaydı eyvallah ama hiç sıfırlanmamış.

O zaman bugün akşam şarjı tamamen fulleyin ve yarın şarjı çıkartıp kullandığınızda aynı şekilde kullanmaya devam edin. Yaklaşık %30 şarja yaklaştığınızda en çok ne harcamış şarja onu tekrar bakalım.

Ama değerlere göre bir hata yokmuş gibi gözüküyor hatta siz şarja bile takmamışsınız. Hadi şarja takıp süre sıfırlanmamış olayı olsaydı eyvallah ama hiç sıfırlanmamış.

O zaman bugün akşam şarjı tamamen fulleyin ve yarın şarjı çıkartıp kullandığınızda aynı şekilde kullanmaya devam edin. Yaklaşık %30 şarja yaklaştığınızda en çok ne harcamış şarja onu tekrar bakalım.
tamamdır ben zaten suan 10 sularında şarzı 5 e kadar fln düşünce fullucem ekstra 5 dakıkadada bekleyim biraz video izler yatarım instagram reelsde yarını aksama kdr rahat cıkarırsa problem yok takip edecegim yeni verileri burdan tekrar paylasıp dediginiz gibi en cok ne harcamışsa şarzı ona bakalım ilginizden dolayı cok teşekkür ediyorum zahmet verdim

Hocam durum şu telefonu kurcalarken instagram videolarında kasma meydana geldı şarz düzeldi problem yok fabrika ayarına döndürmeden önce su saate kdr 30 küsür flndı cok cok iyi ama instagram videolarında kasılma takılmalar olunca iade baslattım yarın iade ediyorum telefonu yurtiçine gidip :( büyük rezillik

Açıkçası kardeşim de Redmi 9 var ben bir kasma görmedim sizin telefonda görmem bayağı tuhafıma gitti. Ben Xiaomi değil de POCO aldım en azından yazılım yönünden kafam rahat. İçeriğide iyi zaten aldığım telefonun. Bir kamerası 64MP olmasına rağmen lensinden geride kalıyor. Onun dışında aldığım fiyatın hakkını veriyor. Şimdiki parasının hakkını asla vermiyor. Yaklaşık 10k olmuş benim teşefon bir ara baktığımda. Ben aldım 4600TL civarına.

POCO X3 GT telefonum.

Açıkçası iade işlemlerin inşallah iyi sonuçlanır memnun olmadığın telefonu geri verirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı