Xiaomi POCO X3 Pro sıvı teması olduğunda ne yapılmalı?

Anko34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Aqua parka eğlenmeye gittik kuzenim, kardeşim değişimli olarak biribirimizi video çektik. Kaydıraktan telefonla kaymadık ve havuza telefonu sokmadık fakat buna rağmen büyük bir Aqua park olduğu için kaydıraktan kayanları video çekerken ister istemez su damlıyordur telefonun üzerine ve kuruluyordum. Tüm gün telefonu kullandım ve akşam eve geldiğimde telefon kapanmıştı. Ne yaparsam yapayım açamadım son çare telefonu pirinç dolu bir kase içine bıraktım ve streç film ile sardım 24 saat bekledikten sonra telefonu çıkarttım. Yine açılmadı fakat bu sefer açma tuşuna basınca bildirim tuşu yanıp sönüyordu. Neyse ben Trendyol'dan almıştım. Aldığım şirketi aradım genpa diye bir markanın garantisi ile 2 sene faydalanabilirsiniz dediler. Sonra genpayı aradım bana yardımcı oldular telefonu kargolayın dediler fakat telefonu sıfırlayıp öyle işlem yapacaklarmış. Telefondaki fotoğraf videolarımı nasıl alabilirim? Genpa isterseniz telefoncu ile sorunu giderin sonra bize yollayın dedi telefonu kafam çok karışık arkadaşlar ne önerirsiniz bu durumda? Yorumları tek tek okuyacağım başına gelen varsa daha önceden yardımcı olursa çok sevinirim.

Pek önerebileceğimiz bir şey yok, telefona su girmiş. Muhtemelen dedikleri sıfırlama işlemi de Qcom port ile yapacaklar ama ben olacağını sanmıyorum. Bildirim LED'inin yanıp sönmesinin birkaç nedeni var. Ya şarj çok bitik biraz bekle şarj olsun ya da anakart yanması. Bence anakart'ınız yanmış. Umarım ben haksız çıkarım. Şimdiden geçmiş olsun.

Pek önerebileceğimiz bir şey yok, telefona su girmiş. Muhtemelen dedikleri sıfırlama işlemi de Qcom port ile yapacaklar ama ben olacağını sanmıyorum. Bildirim LED'inin yanıp sönmesinin birkaç nedeni var. Ya şarj çok bitik biraz bekle şarj olsun ya da anakart yanması. Bence anakart'ınız yanmış. Umarım ben haksız çıkarım. Şimdiden geçmiş olsun.
Hocam bildirim LED'i arızalarda falan yanıp sönmez. Sadece bildirimlerde yanar. Dediğiniz şu şekilde olabilir: Telefonunuzun anakartı yandı. Dikkat dikkat. Diye mesaj gelirse, belki... 😄

Hocam bildirim LED'i arızalarda falan yanıp sönmez. Sadece bildirimlerde yanar. Dediğiniz şu şekilde olabilir: Telefonunuzun anakartı yandı. Dikkat dikkat. Diye mesaj gelirse, belki... 😄
Olabilior Eski Huawei MediaPad T3 Tabletimde su temaslıydı şarj ışığı yanıyordu

Yapabileceğiniz bir şey yok, satıcıya yollayın. Keşke resmi satıcı'dan alsaydınız.

Resmi satıcı ile alakası yok, Xiaomi markasının Samsung/Apple/Huawei gibi kendi özel servisi yok.

Realme, Oppo, vivo, POCO, Xiaomi gibi çoğu firma KVK, genpa, evafone gibi servisler ile anlaşma yapıyor.

Genpaya yollayın onlar halletsin, su dayanıklılığı olmayan cihaz ile aquapark girişine yaklaşmak bile kumar.

Telefoncu daha kötü yapar büyük ihtimalle.

Arkadaşlar tuşa bastığımda sadece bildirim ledi yanıyor tuşu bıraktığımda sönüyor hemen ayrıca telefonu sıfırlasınlar sorun yokda en azından ben içindeki verileri kurtarabilir miyim sizce?
Resmi satıcı ile alakası yok, Xiaomi markasının Samsung/Apple/Huawei gibi kendi özel servisi yok.

Realme, Oppo, vivo, POCO, Xiaomi gibi çoğu firma KVK, genpa, evafone gibi servisler ile anlaşma yapıyor.

Genpaya yollayın onlar halletsin, su dayanıklılığı olmayan cihaz ile aquapark girişine yaklaşmak bile kumar.

Telefoncu daha kötü yapar büyük ihtimalle.
dostum ip58x sertifikası var telefon suya dayanıklı ona rağmen bozuldu. Ben sadece telefondan verilerimi almak istiyorum geri kalanını halledebilirler sorun yok bu konuda yardımcı olabilir misin?

Dostum IP58X sertifikası var telefon suya dayanıklı ona rağmen bozuldu. Ben sadece telefondan verilerimi almak istiyorum geri kalanını halledebilirler sorun yok bu konuda yardımcı olabilir misin?

Hocam büyük ihtimalle siz farkında olmadan cihaza çok fazla su sıçramış olmalı.
Bildiğim kadarıyla IP58 sadece sıçramalara karşı koruma sağlıyor.
Yanlış biliyormuşum, cihazın dayanıklılığı var ama fazla değil bu sebeple içine fazla su kaçmışsa zarar gelme ihtimali var.

Bilgileri kurtarma konusunda eğer genpa biz ilgilenmeyiz diyorsa güvenilir bir telefoncuya gidip bilgileri kurtarmanızı öneriyorum bende.

Yalnız cihazı çalıştırmayı denediğiniz esnada ve kullandığınız esnada içinde sıvı varsa depolama birimi yanmış olma riski var, bu sebeple kurtaramama ihtimaliniz var.

@Anko34 Su için dayanıklılığı IPX3 yani sadece damlamalara karşı koruması var, hafif yağmurlarda vs. kullanılabilir demek. Ama gün boyunca su sıçraması ve siz suyu silerken kenarlardan girmiş olma ihtimali var.

@Stoch Çoğu SD işlemcili telefonlarda bu özellik var. GMD Elite , GM 8 , LG G2 telefonlarımdan bunları biliyorum (çok cihaz bozdum evet :D) Bildirim ışığı hem şarj durumunu hem de hasar durumunu bildirebiliyor. Mesela şuan ekranı olmayan bir GM 8 telefonum var ve düğmeye bastığımda ışık birkaç kere yanıp sonrasında kapanıyor. Bunun da anlamı cihazda kritik eksik parça var demek (normalde ekran olmaması böyle olmaz ama belki ekranı kablosuyla beraber çıkardığımdan böyledir) . Hala şarj edebiliyorum ama açamıyorum. Anakart bozulduğunda ise Şarja takıldığında yanıp yanıp sönüp sonrasında kırmızı şekilde hep yanıyordu. Poco'da sadece beyaz ışık var.

Geri
Yukarı