Xiaomi Red mi Note 9 Pro menüde uygulama gözükmüyor

Nebulosy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yıllardır Samsung kullancıısıydım Xiaomi hiç kullanmadım. Birkaç gün önce J7 telefonum artık çok eskidiği için düzgün bir telefon almak istedim ve Xiaomi Red mi Note 9 Pro 128 GB tercihinde bulundum. Telefonla ilgili şu anlık hiçbir problemim veya sıkıntım yok fakat bu en solda bulunan ekranda çıkan menü tuşuna tıkladığımda orada hiçbir zaman uygulama gözükmüyor.

Uygulamadan çıkış yapsam da uygulama açık olsa da bu bir özellik falan mı anlayamadım. Uygulamalar arka planda açık kalıyor mu onu da bilmiyorum o zaman o menünün tuşun amacı ne onu da anlamadım. Eğer gözükmemesi normalse uygulamaları nasıl kapatabilirim? Veya kapanıyor mu?

Merhaba yıllardır Samsung kullancıısıydım Xiaomi hiç kullanmadım. Birkaç gün önce J7 telefonum artık çok eskidiği için düzgün bir telefon almak istedim ve Xiaomi Red mi Note 9 Pro 128 GB tercihinde bulundum. Telefonla ilgili şu anlık hiçbir problemim veya sıkıntım yok fakat bu en solda bulunan ekranda çıkan menü tuşuna tıkladığımda orada hiçbir zaman uygulama gözükmüyor.

Uygulamadan çıkış yapsam da uygulama açık olsa da bu bir özellik falan mı anlayamadım. Uygulamalar arka planda açık kalıyor mu onu da bilmiyorum o zaman o menünün tuşun amacı ne onu da anlamadım. Eğer gözükmemesi normalse uygulamaları nasıl kapatabilirim? Veya kapanıyor mu?

Hocam BİR UMUT ayarlarda bu tuşları değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum o şekilde denemeyi düşünebilirsiniz.
Ayarlar>ek ayarlar>tam ekran görünüm buradan bir deneyin isterseniz.
Bir de hocam ana ekranda veya o tuşa basınca temizleme diye bir seçenek olacak o şekilde de temizleyebilirsiniz bildiğim kadarıyla.
MIUI 12.0.3 güncellemesini yapmayı deneyebilirsiniz (bende olmadı MIUI 12.0.3 de çoğu kişi düzeldiğini söylüyor ama MIUI 12.0.2 ile çoğu telefonun bataryası batırmış bildiğiniz)
Onun dışında eğer telefonunuzda pek önemli bir şey yoksa hard reset deneyin.
Sağ olsun MIUI çok güzel bir yazılımdır sizi asla yarı yolda bırakmaz (!) :D
Hocam biraz alakasız olacak ama babamın telefonunda da aynı sorun olmuştu Samsung Note 4'dü evet çok alakasız ama söylemek istedim bazı kişilerin de bu hata olmuş mi 5 kullanıcılarının mesela çoğu kullanıcıda aynı şeyi söylüyor zamanla geçti diye ben biraz sizin için bakacağım çözüm bulursam link atarım veya açıklarım hocam.

Son düzenleme:
Hocam bir umut ayarlarda bu tuşları değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum o şekilde denemeyi düşünebilirsiniz.
Ayarlar>ek ayarlar>tam ekran görünüm buradan bir deneyin isterseniz.
Bir de hocam ana ekranda veya o tuşa basınca temizleme diye bir seçenek olacak o şekilde de temizleyebilirsiniz bildiğim kadarıyla.
MIUI 12.0.3 güncellemesini yapmayı deneyebilirsiniz (bende olmadı MIUI 12.0.3 de çoğu kişi düzeldiğini söylüyor ama MIUI 12.0.2 ile çoğu telefonun bataryası batırmış bildiğiniz)
Onun dışında eğer telefonunuzda pek önemli bir şey yoksa hard reset deneyin.
Sağ olsun MIUI çok güzel bir yazılımdır sizi asla yarı yolda bırakmaz (!) :D
hocam biraz alakasız olacak ama babamın telefonunda da aynı sorun olmuştu Samsung Note 4'dü evet çok alakasız ama söylemek istedim bazı kişilerin de bu hata olmuş mi 5 kullanıcılarının mesela çoğu kullanıcıda aynı şeyi söylüyor zamanla geçti diye ben biraz sizin için bakacağım çözüm bulursam link atarım veya açıklarım hocam.

Çok teşekkür ederim vallahi galeri mesajlar falan aktarmıştım eski telefondan gerçekten tekrar ugraşmak çok üşendirici geldi o yüzden resetlemeyi düşünmüyorum. Teşekkürler yardımınız için.

Çok teşekkür ederim vallahi galeri mesajlar falan aktarmıştım eski telefondan gerçekten tekrar ugraşmak çok üşendirici geldi o yüzden resetlemeyi düşünmüyorum. Teşekkürler yardımınız için.

Hocam en son ihtimal olarak resetleyin zaten bir süre sonra kendi kendine düzeliyor diyor kullanıcılar
Bir de eğer ki güncellemeyi yapmadıysanız yaparak düzelme ihtimali var o şekilde dosyalarınıza da bir şey olmaz
Maalesef hocam bu Xiaomi telefonlar iyi hoş ama yazılımları çok sıkıntı maalesef.

Hocam en son ihtimal olarak resetleyin zaten bir süre sonra kendi kendine düzeliyor diyor kullanıcılar.
Bir de eğer ki güncellemeyi yapmadıysanız yaparak düzelme ihtimali var o şekilde dosyalarınıza da bir şey olmaz.
Maalesef hocam bu Xiaomi telefonlar iyi hoş ama yazılımları çok sıkıntı maalesef.

Güncelleme ile düzeldi dostum sorun. Teşekkürler.

Geri
Yukarı