Xiaomi Redmi 5 4.5G Çalışmama Sorunu

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Telefonu ilk aldığımda 4G gösteriyordu, ben de herhalde 4.5G de destekliyordur deyip bir süre devam ettim. Ama sonra Vodafone yanımda "Telefonunuz 4.5G desteklememektedir" mesajı verdi. Ama telefonum 4.5G destekliyor. Bakmadığım ayar, yapmadığım 4.5G ayarı kalmadı. Şimdi de Vodafone TR E gösteriyor. İstanbul'da 4.5G destekleyen bir telefonun E göstermesi biraz tuhaf. Telefonu garantiye mi göndermeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil Ağ ayarlarından LTE'yi kapatmış olabilirsiniz, kontrol edin.

Xiaomi cihazlar Vodafone operatörü ile bazen 4.5G'de sıkıntı çıkarıyor. Bant aralığı uymadığı için çekmiyor. Forumlarda kullanıcılar bundan şikayetçi zaten. Başka bir operatör deneyin. Eğer 4.5G sorunsuz çalışıyorsa sıkıntı Vodafone'dan kaynaklı bir sorun. Operatör değiştirirsiniz.

Turk Telekom kullanıyorum. Bende de 4G gösteriyor. Aldığımdan beri LTE yazdığını görmedim. Mobil veriyle oyun/uygulama bile indirdim. İyi bağlantı isteyen oyun da oynadım. Kullanımda hissetmedim. Hatta bu konuyu görmeden önce farketmemiştim.

4.5 G'yi düzgün kullanabilmek için en başta Band20 desteği olmalı telefonun. Fakat Redmi 5'de 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1800 (band 3) MHz 2100 (band 1) MHz 2600 (band 7) MHz mevcut.

İthalatçı telefonlarda gözlenen asıl durum budur. O yüzden telefon almadan önce hangi bandları desteklediği ve operatörünüzün de hangi bandlarda verimli çalıştığına bakmanız gerekirdi.

Haklısınız. Xiaomi cihazlar ithalat yolu ile ülkemize girdiği için Vodafone ile bant uyuşmazlığı var. 4.5G sıkıntısı buradan kaynaklanıyor zaten.
4.5 G'yi düzgün kullanabilmek için en başta Band20 desteği olmalı telefonun. Fakat Redmi 5'de 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1800 (band 3) MHz 2100 (band 1) MHz 2600 (band 7) MHz mevcut.

İthalatçı telefonlarda gözlenen asıl durum budur. O yüzden telefon almadan önce hangi bandları desteklediği ve operatörünüzün de hangi bandlarda verimli çalıştığına bakmanız gerekirdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı