Xiaomi Redmi 8 telefona kar suyu kaçtı

yusufexe1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 45 dakika önce bayağı bir kar yağmıştı kartopu oynamıstık. O sırada telefon cebimdeydi, montun cebinde. Bir sürü video falan çektim içine biraz fazla kar kaçmış ama ben görmedim eve geldım. Instagram'da gezinirken telefon kendi kendine kapanıp açılmaya başladı sonra kabını bir açtım, kamera kısmı hariç kılıfın her tarafında su vardı. Allah'tan biraz erken fark edip SIM kartını çıkardım sonrada salak gibi saç kurutma makinesiyle ılık hava tuttum. Yaklaşık 2-3 dakika falan sonra internete baktım, genellikle 1 gün pirinçte bekletın dıyorlar. Bu durum benim içinde geçerli mi acaba? Bir de telefonun camı kırılmıştı 600'e patladı. O da babam falan bir daha bozulursa yaptıramayız dedi, ne olur bana bir çözüm bulun.
Bu arada telefon açılmıyor ses geliyor ekran çalışıyor ama sadece siyah ekran gözüküyor.

Telefon modeli: Xiaomi Redmi 8 (Note değil)

Panik yapmaya gerek yok.

Yaklaşık 2-3 dakika falan sonra internete baktım, genellikle 1 gün pirinçte bekletın dıyorlar.

Bekletmenizde fayda var. Bu süre zarfında cihazla uğraşmayın.

Kalemini bataryasını hattını SIM kartını çıkar prinçte bekletin.

Hocam bataryayı çıkaramam ama içini açabiliyorum. Sadece öyle bekletsem içine pirinç sıkışır mı?
He bir de eğer olmazsa kaç liraya patlar bana, tahminen bir şey söyleyebilir misiniz?
Telefonu komple kapatamıyorum ekran açılmadığı için.

Hocam bataryayı çıkaramam ama içini açabiliyorum. Sadece öyle bekletsem içine pirinç sıkışır mı?
He bir de eğer olmazsa kaç liraya patlar bana, tahminen bir şey söyleyebilir misiniz?
Telefonu komple kapatamıyorum ekran açılmadığı için.

Fiyat hangi parçanın zarar gördüğüne bağlıdır öyle pirince koyabilirsiniz sıkışmaz diye düsünüyorum mesajım çözüldü olarak işaretlenirse sevinirim.

Pirince koyup beklet 1-2 gün kalsın. Halen açılmazsa geçmiş olsun teknik servis tam olarak neyin hasar gördüğünü, çıkacak maliyeti söyler. Ucuza patlamayacağı kesin. Önemli bir parçanın hasar görmediğini ummaktan başka çare yok.

Daha az önce telefonumun kulaklık jakına kar kaçtı. Aslında hoparlörüne de kaçtı ama biraz sallayınca düştü. Hemen kapattım, yarına kadar kurur İnşallah. Şansımızı deneyeceğiz...

Telefonunuz ne durumda?

Yeni konular

Geri
Yukarı