Xiaomi Redmi 8A MIUI 12.5.1'den sonra donuyor

nurlan012

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Xiaomi Redmi 8A MIUI 12.5.1 güncellemesinden sonra donuyor uygulamalar açılıyor ve donuyor siyah ekranda kalıyor ne yapabilirim?

Redmi Note 8 telefonuma ilk MIUI 12 yüklediğimde kafayı yemişti birkaç saat sonra düzelmişti. Güncellemeyi bugün yaptıysanız biraz bekleyin. Büyük güncellemeleri yaptıktan sonra 1-2 hafta boyunca arka planda güncelleme ile ilgili işlemler devam eder. Bu da ısınma, şarjın hızlı bitmesi, telefonun kasması gibi sonuçlar getirir.

Güncellemeden 2-3 gün geçmiş bugün böyle oldu

Dediğim gibi 1-2 hafta boyunca bu şekilde olması normal. Şu an için endişelenecek bir durum yok. Telefonu bir yeniden başlatın. Düzelmez ise beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Yedekleme yapamıyorum telefon donutor ve siyah ekranda kalıyor açılmıyor.
Anlıyorum yönlendireyim sizi ancak içerisindeki tüm kullanıcı verileri silinecek bilginiz olsun.
Cihazı tamamen kapatıp ses açma ve güç düğmesine yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Redmi yazısı geldikten sonra güç tuşuna basmayı bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin. Recovery mode ekranı gelecektir. Aşağıya görselini bırakıyorum. Recovery ekranın da Wipe Data yazan bölüme ses azaltma veya yükseltme tuşlarıyla gelip güç tuşuyla seçim yapın. Wipe All Data seçeneğine yine güç tuşuyla onay verip telefonu yeniden başlatın. Bu aşamadan sonra cihaz formatlanmış olacaktır.
xiaomi-redmi-8a.jpg

Tüm kullanıcı verilerinin silinmesini istemiyorum yedeklemenin bir yolunu yapip siz dediğinizi yapacağım.
Başka ne yapabilirim bilen var mı?
Sorun çözüldü SD kartta tüm fotoğraflar güncelleme dolmuş ve bu da donmalara sebep oluyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı