Xiaomi Redmi Note 10 Pro şarj süresi düşük

little nart

Femtopat
Daha fazla  
(Xiaomi Redmi Note 10 Pro)telefonumu yeni aldım, ilk şarja takmada şarjini %1'e kadar düşmesini bekledim ve taktim şarja yaklasik 8 saat şarjda kaldi. Normalde emin olmasamda bildigim kadariyla telfonumun şarjinin ortalama %100 doluyken 40 saat civarinda gitmesi gerekiyor. Ama benim telefonumda bu süre pil&performanstan kontrol ettiğimde 26 saat 25 dakika gibi bir süre çıktı. Acaba bir sorun var mı yoksa uygulama vb. yüklediğim için onları da katarak mı bu süreyi böyle gösteriyor merak ettim. Cevap yazanlar için şimdiden teşekkürler.

Batarya ömrü böyle işlemez, aldığınızda tamamen bitirip 8 saat şarj etmenize de gerek yok bunlar eskide kaldı. Güncel piller buna ihtiyaç duymuyor, ki %20'nin altına düşmesi pil ömrünü olumsuz etkiler. 40 saat de bekleme süresi verir hiç kullanmazsanız, asıl önemli olan ekran süresi, 120 Hz aktif ise 6-9 saat arası ekran süresi alırsınız mobil veri ile, WiFi ile daha da artabilir, 60 Hz geçerseniz süre daha da artar bir sorun yok.

Telefonlarda ekran süresi hesaplanarak ölçüm yapılıyor. Benim de Note 10 Pro cihazım 120 Hz %50 parlaklıkta 9 saat sosyal uygulamalarda ekran süresi veriyor. %100 parlaklık ve oyun ile bu süre 6 -7 saat oluyor.

120 HZ ile normal.
Hangi grafikler ile oynuyorsunuz?
Yüksek grafikler ile bide en fazla 2.2 amperle şarj oldunu gördüm custom ROM kullanıyorum.
Evolution X kernel olarak da sleep droid var. Redmi note 10 pro android 14 için önerebileceginiz hızlı şarj destekleyen kernel varmı. Şarj aletim 67 watt.

Geri
Yukarı