Xiaomi Redmi Note 10 Pro vs Samsung Galaxy A52

Siz 4000 TL'yi hangisine verirdiniz? Unutmayın yazılım sorunu hariç.

• Oy verenlerin toplamı
    21

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben fotoğraf performansı olarak Note 10 Pro'yu daha çok beğendim. A52 daha soluk fotoğraf çekiyor gibi geldi. Note 10 Pro daha canlı. Yazılım sorunlarını bir tarafa bırakırsak genel anlamda sizce hangisi alınır? Bölüm bölüm sizce hangi telefonun özellikleri daha iyi yazarsanız sevinirim.
Performans: Note 10 Pro.
Batarya: Galaxy A52 gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben fotoğraf performansı olarak Note 10 Pro'yu daha çok beğendim. A52 daha soluk fotoğraf çekiyor gibi geldi. Note 10 Pro daha canlı. Yazılım sorunlarını bir tarafa bırakırsak genel anlamda sizce hangisi alınır? Bölüm bölüm sizce hangi telefonun özellikleri daha iyi yazarsanız sevinirim.
Performans: Note 10 Pro.
Batarya: Galaxy A52 gibi.

Arka kamera olarak A52 daha iyi hocam.
Yazılım sorunlarını bir kenara bırakırsak sanırım Custom ROM atacaksınız bu yüzden A52'nin güncelleme desteğini söylememe gerek yok.

İşlemciler aynı sadece GPU frekansı farklı diye biliyorum.

Arkasının cam olması ve 120 Hz'i sayarsak Note 10 Pro öneririm ama Custom ROM atmayacağım derseniz A52.

Batarya olarak Note 10 Pro biraz daha iyi. Ekran olarak da Note 10 Pro daha iyi. 33 Watt hızlı şarj, incelik ve malzeme kalitesi olarak yine Note 10 Pro daha iyi.

Arka kamera, RAM, arayüz konusunda A51 daha iyi.

İkisi arasından önerim A52 olur.

Son düzenleme:
Ne olduğu hakkında fikrim yok.

Şu an öğrendim Custom ROM'u. Bu kadar büyük mü Note 10 Pro'nun yazılım sıkıntısı? Daha doğrusu yazılım olarak ne sıkıntısı var açıklayabilecek birileri var mı?

Hocam büyük değil aslında ama bir eksi cihaz için.
A52'de ise eksi değil birer artı Note 10 Pro'nun aksine.
Ayrıca Custom ROM atmayacaksanız A52 Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak bu taraftan da bakarsa A52 daha iyi tercih olur.

@Ice Tea Seftali Note 10 Pro aldınız mı? Aldıysanız görüşleriniz neler?
A52 Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak bu taraftan da bakarsa A52 daha iyi tercih olur.

Güncelleme alması sadece sürüm açısından etkili değil mi? Sonuç olarak içindeki işlemci gibi parçalar belirli. Ne kadar güncelleme alsa da Note 10 Pro'dan performans olarak daha üstün olacağını düşünmüyorum, aynı seviyede telefonlar. Özellikleri belirli sonuçta. Güncelleme gelmesinin ne gibi artıları olur? Xiaomi fanı değilim ama hem bataryası daha iyi hem de bana kamerasının fotoğraf kısmı daha güzel gibi geldi. Ön kamera pek kullanmam zaten. Video kısmı da net olması yeterli pek takılmam. Note 9 Pro MIUI 13 güncellemesini alacakmış. Note 8 Pro en son MIUI 12 güncellemesini almış. Bu mantıkla Note 10 Pro en son MIUI 14 güncellemesini alacak. Yazılım kısmındaki sorunun ne olduğunu da bilmiyorum. Kafam bu yüzden çok karışık. Normalde kesin A52 diyordum. Şu fotoğrafta ışıkların çerçevesini net çektiğini gördükten sonra fikrim değişir gibi oldu ve buraya yazdım.

Screenshot_20210810-230149.png

Son düzenleme:
Ne kadar güncelleme alsa da Note 10 Pro'dan performans olarak daha üstün olacağını düşünmüyorum, aynı seviyede telefonlar. Özellikleri belirli sonuçta.
İki yonga benzer güçte. Güncelleme ile yonga gücü artmayacak.

Güncelleme alması sadece sürüm açısından etkili değil mi?
Sadece sürüm değil. Arayüze yeni özellikler geliyor, güvenlik, stabilite ve hata giderici güncellemelerde geliyor. Kamera iyileştirici güncelleme de geliyor.

Xiaomi fanı değilim ama hem bataryası daha iyi hem de bana kamerasının fotoğraf kısmı daha güzel gibi geldi.
Arka kamera olarak net A52 daha iyi. Hem fotoğraf kısmında hem de video tarafında A52 üstün olan taraf. A52 modelinin bataryası tatmin eder, çok çok büyük bir fark yok batarya noktasında.

Tek fotoğrafa bakarak da kamera değerlendirilmesi yapılmaz. Sana açıkça A52 arka kamera da daha iyi diyorsak var bir şey. Ayrıca 108 MP olmasına aldanma, bu sensör M11 Lite modelinde 64 MP'lik sensörle benzer performans sergiliyor. A52 modelindeki arka kamera her iki sensörden daha iyi.

Sizi biraz sinirlendirdim Note 10 Pro diye diye ama kusura bakmayın. Bana yardımcı olup cevap verdiğiniz için sağ olun.

@Bebek Shaun sana şunu al bunu al diyemem bende çok araştırdım neredeyse herkes A52 al dedi gittim mağazaya elime aldım hissiyatını beğenmedim Note 10 Pro'yu daha iyi buldum ve aldım. Tavsiyem gidip denemeniz sonuçta kendin kullanacaksın buradan biri değil.
Ayrıca Xiaomi fanı değilim ama birkaç kişinin sürekli markayı kötülediğini görüyorum onlara itibar etmeni istemem.

Geri
Yukarı