Xiaomi Redmi Note 6 Pro güç tuşu sorunu

MEHMETKEREMKAVAK

Centipat
Arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi Xiaomi Redmi Note 6 Pro 64 GB versiyonu kullanıyorum. Ürünü alalı 1 yılı birkaç aydır doldurduğunu söyleyebilirim. Geçenlerde ses açma kısma tuşunda şöyle bir sorun ile karşılaştım; telefonun sesi kendi kendine kısılıyordu başta öyle zannettim fakat sonra anladım ki sadece ses kısma tuşuna elleyince böyle oluyordu, çok garip çünkü tıklamıyordum sanki ses açma kısma tuşu dokumatik olmuş gibiydi. Sinir bozucu olan tarafı ise çok hassas olması idi. Ses kısma tuşuna üflesen bile çalışıyordu corona zamanı olduğu için teknik servise götürmek istemiyordum. Akşam olunca sihirli bir şekilde düzeldi ben de pek önemsemedim, bir anlık bir şey gibi düşündüm fakat aynı sorunu şimdi güç tuşunda yaşıyorum. Telefon kendi kendine açılıp kapanıyor, daha önce hiç böyle bir sorun duymadım. Bilgili arkadaşlar sorunun ne olabileceği hakkında yardımcı olursa sevinirim.

Hocam, yapabileceğiniz şey sıfırlamak. Düzelmezse garantiye gönderin. Hallolur. Anladığım kadarıyla tuşlarda darbe falan yok. Sıvı teması da yoksa yaparlar.

Redmi Note 7 kullanıyorum. Aynısı benim başıma da geldi. Ses açma tuşuna bir kere basınca sanki elimi çekmiyormuşum gibi sonluyordu. 2 hafta sonra da kendini kapatmaya başlamıştı.

Ama ilginç bir şekilde bir sabah olmamaya başladı. Servise götürmek en mantıklı hareket olur bence.

Arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi Xiaomi Redmi Note 6 Pro 64 GB versiyonu kullanıyorum. Ürünü alalı 1 yılı birkaç aydır doldurduğunu söyleyebilirim. Geçenlerde ses açma kısma tuşunda şöyle bir sorun ile karşılaştım; telefonun sesi kendi kendine kısılıyordu başta öyle zannettim fakat sonra anladım ki sadece ses kısma tuşuna elleyince böyle oluyordu, çok garip çünkü tıklamıyordum sanki ses açma kısma tuşu dokumatik olmuş gibiydi. Sinir bozucu olan tarafı ise çok hassas olması idi. Ses kısma tuşuna üflesen bile çalışıyordu corona zamanı olduğu için teknik servise götürmek istemiyordum. Akşam olunca sihirli bir şekilde düzeldi ben de pek önemsemedim, bir anlık bir şey gibi düşündüm fakat aynı sorunu şimdi güç tuşunda yaşıyorum. Telefon kendi kendine açılıp kapanıyor, daha önce hiç böyle bir sorun duymadım. Bilgili arkadaşlar sorunun ne olabileceği hakkında yardımcı olursa sevinirim.

Bende de aynısı oldu. Dün güç tuşu kendi kendine basıyordu aşırı hassastı. Bugün geçmiş. Siz ne yaptınız sonra? Servise gönderdiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de oldu telefon sürekli açılıp kapanıyordu güç tuşu çok hassas olmuş arka kapağı söktüm tuşların olduğu soketi çıkardım
Açılıp kapanması durdu değiştireceğim tuş takımını

Servis ya da telefon tamircisinin elinden geçmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı