Xiaomi Redmi Note 7 PixelExperience nasıl kurulur?

Selam arkadaşlar. Bootloader kilidi açık şu an TWRP kuruyorum ama root kurmadığım için kalıcı olmuyor yeniden başlatmada gidiyor. Rootsuz PixelExperience nasıl kurabilirim veya kurabilir miyim? Okuduğum bir yazıya görede TWRP'den ROM yazarken cihazın birck olma ihtimali de varmış OrangeFox önerdiler. Hangisiyle kurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemleri düzgün yaparsanız telefon brick olmaz.
TWRP'ye girin. Format data yapın. Veriler silinecek.
Sonra Advanced Wipe kısmından integral data ve SD Card harici hepsini seçin ve kaydırın. İşlem bittikten sonra menüye dönün. Reboot kısmından Recovery yazısına tıklayın. Ardından install kısmından ROM'u seçin ve kaydırın.
Pixel Experience:

Ha bu arada root zorunlu değil. Sadece kalıcı olması için lazım.

İşlemleri düzgün yaparsanız telefon brick olmaz.
TWRP'ye girin. Format data yapın. Veriler silinecek.
Sonra Advanced Wipe kısmından integral data ve SD Card harici hepsini seçin ve kaydırın. İşlem bittikten sonra menüye dönün. Reboot kısmından Recovery yazısına tıklayın. Ardından install kısmından ROM'u seçin ve kaydırın.
Pixel Experience:

Ha bu arada root zorunlu değil. Sadece kalıcı olması için lazım.
Hocam TWRP iyimidir OrangeFox kullan dediler ama brick ediyormuş TWRP galiba bende diyenin yalancısıyım :D

Ayriyetten TWRP Hakkındaki sorumu tam cevaplamadınız ben kalıcı olması için root atarım ama pixeli kurunca o root ve twrp gider mi? ki gitsin zaten rootsuz kullanmak istiyorum.

Selam arkadaşlar. Bootloader kilidi açık şu an TWRP kuruyorum ama root kurmadığım için kalıcı olmuyor yeniden başlatmada gidiyor. Rootsuz PixelExperience nasıl kurabilirim veya kurabilir miyim? Okuduğum bir yazıya görede TWRP'den ROM yazarken cihazın birck olma ihtimali de varmış OrangeFox önerdiler. Hangisiyle kurabilirim?
Sana önceki açtığın konuda cevabı verdim . twrp den sonra cihaza başka bir rom attın mı ?

Öncelikle tekrarlıyorum yeniden başlattıktan sonra twrpnin gitme nedeni sisteminin hala global romu çalıştırıyor olması. Geliştiricilerin çıkardığı ROM'ları root atmadan da kurup kullanabilirsiniz. Bu durumda TWRP silinmiyor. Senin şuan yapman gereken gidip pe romu indirip telefonu twrp'den wipeladıktan sonra pe romu telefonuna flashlaman gerekiyor.
Umarım anlamışsındır

Mi 8 Lite kullanıyorum. Pixel Experience ROM'u ilk yüklerken TWRP ile yükledim, birkaç gün sonra güncelleme geldi TWRP üzerinden kurdum ve sonrasında Pixel Experience Recovery menüsüne döndü TWRP. Yani TWRP ile yüklerken eğer aşamaları düzgün bir şekilde yaparsan sorun yaşamazsın.

Hocam TWRP iyimidir OrangeFox kullan dediler ama brick ediyormuş TWRP galiba bende diyenin yalancısıyım :D

Ayriyetten TWRP Hakkındaki sorumu tam cevaplamadınız ben kalıcı olması için root atarım ama pixeli kurunca o root ve twrp gider mi? ki gitsin zaten rootsuz kullanmak istiyorum.
O kadar yazıyoruz fakat hala cevabı inatla bir kişiden bekliyorsunuz.

@Umut Nas yazdığım şeylerde size batan bir şeyler var herhalde.

O kadar yazıyoruz fakat hala cevabı inatla bir kişiden bekliyorsunuz.

@Umut Nas yazdığım şeylerde size batan bir şeyler var herhalde.
Dostum onay almak istiyorum. Telefon brick olsa ne yapacağım? Geçen umut hoca sağolsun yardım etti nizami olarak başarıyla kurdum. Ama cihaz bozuldu :D @Umut Nas Hocam rahatsız ediyorsam sizi etiketlemeyeyim açıkca belirtebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı